2010 Balandžio 16

Studijos

Švietimo ministerija žada užtikrinti finansavimą menų studijoms

veidas.lt

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), keisdama menų studijų finansavimo tvarką, teigia siekianti užtikrinti, kad finansavimą gautų išskirtiniai talentai.

ŠMM pranešė patvirtinusi tikslinio finansavimo menų studijoms tvarką, kuri numato, kad valstybei svarbias menų studijų programas vykdančios aukštosios mokyklos galės gauti garantuotą finansavimą 2010 metų studentų priėmimui.

Pagal tikslinio finansavimo tvarką iki 20 proc. priėmimui į menų studijas skirtų lėšų bus paskirstyta kaip studijų grantai valstybiniams universitetams ir kolegijoms, pagrindusiems savo vykdomų studijų išskirtinumą ir atsižvelgiant į valstybės poreikį turėti tam tikrą skaičių konkrečios specialybės menininkų.

Menų grantai – tai valstybės lėšos, skiriamos aukštosioms mokykloms priimti studentus į specifines menų studijų programas. Grantų sistema siekiama užtikrinti, kad būtų išsaugotos valstybei reikalingos retos ir nepopuliarios studijų programos.

Grantai taip pat sudarys galimybę pripažintiems menininkams patiems atsirinkti studentus, atsižvelgiant į individualiai vertinamus stojančiojo gebėjimus, taip pat įvertinus valstybės poreikį turėti tokių specialistų.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, tobulinant priėmimo tvarką, siekiama užtikrinti, kad valstybės finansavimą gautų aukštosios mokyklos, vykdančios valstybei reikalingas išskirtines menų studijas ir priimančios ypatingų gebėjimų jaunimą. “Siekiame, kad stojant į menų studijas būtų įvertinti išskirtiniai talentai”, – teigia ji.

Pasak N.Putinaitės, tikslinio finansavimo atveju turi būti išreikštas abipusis įsipareigojimas: numatyta įdarbinimo galimybė ir studento pasirengimas ją priimti.

Sprendžiant, kam skirti tikslinį valstybės finansavimą, bus atsižvelgiama į aukštosios mokyklos vykdomą meno veiklą, poreikį išsaugoti retas ir nepopuliarias valstybei reikalingas studijų programas, galimybių sudarymą pripažintiems menininkams atsirinkti stojančiuosius pagal jiems reikšmingus kriterijus.

Skiriant tikslinį finansavimą įtakos taip pat turės aukštosios mokyklos specifika rengiant tam tikros krypties menininkus, regioniškumas ir konkrečių specialybių meno atlikėjų poreikis valstybės mastu.

Menų studijų programas vykdantys valstybiniai universitetai ir kolegijos iki balandžio 9-osios galėjo teikti paraiškas tiksliniam finansavimui gauti. Atsiųstas paraiškas svarstys bendra Švietimo ir mokslo ministerijos bei Kultūros ministerijos komisija.

Numatoma, kad šiais metais iš viso valstybė finansuos 860 menų studijų pirmakursių, iš jų iki 170 vietų bus paskirstyta tikslinio finansavimo keliu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...