2012 Balandžio 16

Sveikatos apsaugos ir švietimo sistemos: brangios, bet neefektyvios

veidas.lt


Sveikatos apsaugos ir švietimo sistemos Lietuvoje išsipūtusios ir brangios, bet gyventojai jų darbo kokybe akivaizdžiai nepatenkinti.
Žinia, Lietuva patenka tarp Europos Sąjungos pirmūnių pagal gydytojų ar mokytojų skaičių, o tai lemia didesnes valstybės, tai yra visų mokesčių mokėtojų, išlaidas. Užtat jau ne pirmi metai įvairios sociologinės apklausos liudija didelį gyventojų nusivylimą tiek sveikatos apsauga, tiek švietimo sistema. Kaip rodo nauja „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ atlikta didžiųjų miestų gyventojų apklausa, padėtis šioje srityje ir toliau nesikeičia: sveikatos apsaugos ir švietimo sistemų darbą neigiamai arba iš dalies neigiamai vertina apie 90 proc. miestiečių.
Paklausti, ar yra patenkinti dabartiniu Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos darbu, 59 proc. gyventojų atsakė neigiamai, o mažiau nei trečdalis apklaustųjų sakė esą patenkinti iš dalies. Na, o kad dabartinė šalies sveikatos apsaugos sistema veikia sklandžiai, nurodė tik kas dešimtas apklausos dalyvis.
Labai panašiai miestų gyventojai vertina ir švietimo sistemos darbą. Tiesa, visiškai nepatenkintų švietimo sistemos būkle buvo šiek tiek daugiau – 63,2 proc. respondentų, o patenkintų iš dalies – truputį mažiau, 26,8 proc. Priekaištų švietimo sistemai neturėjo irgi maždaug dešimtadalis apklaustųjų.

Ar esate patenkintas (-a) Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos darbu? (proc.)

Ne     59
Iš dalies     30,2
Taip     10,6
Neturiu nuomonės     0,2

Ar esate patenkintas (-a) Lietuvos švietimo sistemos darbu? (proc.)

Ne     63,2
Iš dalies     26,8
Taip     9,6
Neturiu nuomonės     0,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2012 m. kovo 12–14 dienomis atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...