2010 Spalio 26

Lietuvos ir Lenkijos santykiai

Kitų raginimai – nereikalingi

veidas.lt

Kitų valstybių raginimai spręsti tautinių mažumų problemas Lietuvai nereikalingi, antradienį pareiškė ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

“Vilnijos kraštas yra labai svarbus Lietuvai. Tautinių mažumų, etninių grupių gyvenimas Lietuvoje yra Lietuvos istorinis ir kultūrinis turtas ir todėl tam skiriame daug dėmesio. Tam dėmesio skyrimui mums visai nereikia paraginimų iš vienų ar kitų sostinių”, – sakė Vyriausybės vadovas.

Praėjusios savaitės pabaigoje lenkų žiniasklaida paskelbė Lenkijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimą, kuriame, Vilnius kritikuojamas už nenorą reaguoti “į Lenkijos draugiškus gestus” ir “gerbti lenkų mažumą Lietuvoje”.

A.Kubilius nuomone, Lenkijos pusė galbūt per karštai reaguoja į problemas, kurios žinomos 15 metų.

“Sakysime, kai kurios problemos, kurios yra žinomos paskutinius 15 metų, būtent šiuo metu keliamos. Tai mus šiek tiek stebina, bet mes tikrai matome tas problemas, kurios mums rūpi”, – tvirtino A.Kubilius.

Premjeras teigė, kad problemos galėtų būti sprendžiamos “taikant tokius pat standartus, kokius galima matyti pas kaimynus”.

Anot lenkų žiniasklaidos, oficialioji Varšuva pareiškė, jog “su didėjančiu nerimu stebi dviejų šalių santykių vystymąsi” ir žada “imtis diplomatinių veiksmų Lietuvos lenkų atžvilgiu”.

“Apgailestaujame, jog draugiški mūsų veiksmai pastaraisiais metais nesulaukė adekvačios reakcijos iš Lietuvos”, – rašė Lenkijos URM atsakydama į spaudos agentūros PAP klausimus apie Vilniaus ir Varšuvos santykius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Anonimas Anonimas rašo:

  Ar pastebėjote,kad pasikeitus Lenkijos valdžiai,Varšuvos retorika tapo panaši į Kremliaus? :D

 2. Jonas Jonas rašo:

  Pavardžių rašymo klausimą reikia iškelti EP. ES nariai bulgarai naudoja kirilicą, graikai savo abėcėlę, vokiečiai umlautus, danai kai kurias savo atskiras raides, latviai vartoja kai kuriuos priebalsius su nosine ir t.t. Ne visi ES valstybių raštai yra lotyniškos abėcėlės pagrindu (beje lotyniškoje abėcėlėje nėra w). Tegul ES mastu būna priimtos pavardžių rašymo pasuose taisyklės (kitame, ne pagrindiniame lape parašyta pavardė pagal priimtas taisykles), tada liausis didžiapasipūtėliškas Lietuvos reketavimas iš lenkų pusės.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...