2011 Sausio 12

Užsienio politika

Santykiai su Lenkija nepablogėjo

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako mananti, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiai pastaruoju metu nepablogėjo.

“Mano atžvilgiu tikrai atrodo, kad nepagedę (…). Visur galime pamatyti problemų, jei jas norime matyti. Nematau didelių įvykių, problemų, santykiai draugiški ten, kur buvo, ten ir lieka. Kaip bendravau su parlamento atstovais, taip ir bendrauju”, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė parlamento vadovė.

Apie atsiradusią įtampą tarp Lenkijos ir Lietuvos yra užsiminęs kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, o Lenkijos pareigūnai “politiniu signalu” Lietuvai pavadino sprendimą siųsti neaukšto lygio delegaciją į Sausio 13-osios minėjimą Vilniuje ir apie tai pranešti Lietuvai paskutinę minutę.

Antradienį Lenkijos dienraštis “Rzecpospolita” paskelbė, kad Lenkija nesiųs aukšto lygio delegacijos į Sausio 13-osios įvykių minėjimą Vilniuje, taip parodydama poziciją dėl lenkų tautinės mažumos padėties.

Lenkijai Vilniuje ketvirtadienį vyksiančiame Sausio 13-osios įvykių minėjime atstovaus Seimo vicepirmininkė Eva Kierzkowska (Eva Kiežkovska), tačiau Seimo ir Senato vadovai kvietimų atvykti į Lietuvą nepriėmė.

+370 5 2058510

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...