2011 Sausio 03

Politika

Politiką Baltarusijos atžvilgiu ištiko katastrofa

veidas.lt

Lietuvos politiką Baltarusijos atžvilgiu ištiko katastrofa, pareiškė kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Pirmadienį paskelbtame interviu dvi kadencijas šalies vadovu buvęs V.Adamkus teigė, kad Lietuva “persistengė”, “mėgindama patikti” Aleksandrui Lukašenkai, kuris po prezidento rinkimų dėl susidorojimo su opozicija praeitą mėnesį sulaukė griežtos Vakarų kritikos.

“Mūsų užsienio politiką Baltarusijos atžvilgiu ištiko katastrofa”, – interviu “Lietuvos rytui” sakė V.Adamkus.

“Manau, akivaizdžiai persistengėme, mėgindami patikti Aleksandrui Lukašenkai. Gyrėmės, kad Baltarusijoje atradome kone naujų santykių aukso kasyklas, bet po kelių savaičių žadėtą auksą pakeitė iliuzijas sutvatinusios guminės lazdos. Vakarų šalys nustėro, o mes tiesiog apsijuokėme”, – kalbėjo prezidentas.

1998-2003 ir 2004-2009 metais Lietuvos prezidentu buvęs V.Adamkus taip pat sakė skaudžiai išgyvenantis, kad įtampa atsirado tarp Lietuvos ir Lenkijos.

“Ankstesnį dešimtmetį galime drąsiai vadinti mūsų šalių bendradarbiavimo auksiniu laikotarpiu. Dabar akivaizdžiai ima byrėti mūsų draugystės pamatai, kuriuos taip nuosekliai stengėmės stiprinti. Man net sunku suprasti, kodėl taip atsitiko”, – teigė V.Adamkus.

Baltarusijos prezidentas A.Lukašenka sulaukė daug Vakarų kritikos, kai milicija Minske išvaikė dešimtis tūkstančių demonstrantų, protestavusių prieš rinkimų rezultatus, taip pat sulaikė daugiau nei 600 žmonių.

Oficialūs rinkimų rezultatai rodo, kad A.Lukašenka laimėjo triuškinama persvara, surinkęs beveik 80 proc. balsų, tačiau Vakarai teigia, kad rinkimai nebuvo demokratiški.

V.Adamkų prezidento poste pakeitusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė su A.Lukašenka buvo susitikusi dukart – 2009 metų rugsėjį Vilniuje ir pernai spalį Minske.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...