2010 Gegužės 18

Tyrimas

Seksualinės mažumos Lietuvoje turi daugiau teisių nei Graikijoje

veidas.lt

Lietuvoje seksualinių mažumų teisės užtikrinamos geriau nei kaimyninėse valstybėse ar tokiose šalyse kaip Graikija ir Italija, tačiau Lietuva atsilieka nuo daugumos kitų Vakarų Europos valstybių, rodo naujas tyrimas.

Tarptautinė lesbiečių ir gėjų asociacija vertino, ar valstybių teisinė bazė garantuoja nediskriminavimą seksualinės orientacijos pagrindu, įteisina tokius dalykus kaip tos pačios lyties asmenų santuokos, partnerystė ar galimybė įsivaikinti homoseksualams.

Pirmadienį, Tarptautinę kovos su homofobija dieną, paskelbtame tyrime taip pat atsižvelgta, ar šalyse garantuojamos susirinkimų ir žodžio laisvės.

Reitinge valstybės įvertintos balais nuo -4 iki 10. Lietuvai jame skirti du balai – tiek pat, kiek Estijai, Bulgarijai ir Slovakijai. Rusija gavo -2, Baltarusija -1, Latvija ir Lenkija – po nulį balų. Žemiau už Lietuvą taip pat atsidūrė Graikija, Italija (po vieną balą), Lichtenšteinas, Kipras (po nulį balų).

Lietuva teigiamai įvertinta už tai, kad įstatymai draudžia diskriminaciją seksualinės orientacijos pagrindu įsidarbinant, numatyta baudžiamoji atsakomybė už nusikaltimus, kuriais skatinama neapykanta dėl seksualinės orientacijos, tačiau nurodyta, jog Lietuvoje ribojama homoseksualų susirinkimų laisvė.

Dauguma Vakarų Europos valstybių buvo aukščiau įvertintos dėl to, kad jose, priešingai nei Lietuvoje, leidžiamos gėjų santuokos, partnerystė ar leidžiama įsivaikinti.

Liberaliausia seksualinių mažumų atžvilgiu tyrimo autoriai pavadino Švediją. Aukštus balus taip pat gavo Norvegija, Nyderlandai, Islandija ir Jungtinė Karalystė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...