2010 Gegužės 04

Paradas

Mažumų eitynėms – gausios policijos pajėgos

veidas.lt

Per Vilniuje šį savaitgalį vyksiančias seksualinių mažumų eitynes baiminantis incidentų mobilizuojamos gausios policijos pajėgos.

Palaikyti viešąją tvarką atvyks policininkų iš visų Lietuvos apskričių, ne tik patruliai, bet ir komisariatų darbuotojai, eismo priežiūros tarnybos pareigūnai, rašo dienraštis “Lietuvos žinios”.

Pasak dienraščio, eitynių metu budės ir viešosios policijos rinktinės “Vytis” pareigūnai, nors jų funkcija paprastai yra saugoti užsienio ambasadų teritorijas.

Kol kas dar neaišku, ar iš anksto į eitynių teritoriją bus iškviesti Viešojo saugumo tarnybos daliniai, tvirtina “Lietuvos žinios”.

VST viršininkas Sergejus Madalovas LŽ sakė, kad generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas yra prašęs jų pagalbos. Tačiau pirmadienį vidaus reikalų ministras Raimondas Palaitis dar nebuvo pasirašęs įsakymo skirti tokią pagalbą.

Pasak S.Madalovo, veikiausiai abiem VST daliniams – tiek Vilniaus, tiek Kauno – reikės iš anksto vykti į vietą.

Policijos departamento generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Skvernelis dienraščiui pasakojo, kad pareigūnai visą teritoriją prie Neries upės aptvers ankstų rytą.

“Žiūrovai galės stebėti eiseną, tačiau į aptvertą teritoriją jie nebus įleidžiami. Taip pat nebus leidžiama artyn privažiuoti automobiliais. Už kelių kvartalų budės policijos pareigūnai, kurie nukreips visus automobilius į šalį”, – sakė generalinio komisaro pavaduotojas.

Norintys patekti į aptvertos teritorijos vidų žurnalistai privalės vilkėti specialias liemenes, jas iš anksto išdalys policijos pareigūnai.

Policijai renginys, S.Skvernelio skaičiavimais, atsieis apie 200 tūkst. litų. Visi pareigūnai dirbs poilsio dienomis, tad jiems bus mokama dvigubai, taip pat įskaičiuojamos iš išlaidos degalams.

Gėjų, lesbiečių, biseksualų ir transseksualų eitynės Vilniuje vyks pirmą kartą, į jas rengiasi suvažiuoti apie 300 seksualinių mažumų atstovų iš visos Europos. Eisena prasidės gegužės 8-ąją 13 valandą, bus žygiuojama nuo “Forum Palace” rūmų iki “Reval Hotel Lietuva” viešbučio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...