2011 Sausio 19

Politika

Europos Komisija perspėjo Lietuvą dėl galimo seksualinių mažumų diskriminavimo teisės aktuose

veidas.lt

Europos Komisija pranešė ketinanti analizuoti, ar kai kurių Lietuvos įstatymų nuostatos nediskriminuoja seksualinių mažumų.

“Komisija labai nedviprasmiškai atmeta homofobiją, nes tai labai ryškiai pažeidžia žmogaus orumą”, – vėlų antradienio vakarą pareiškė teisingumo eurokomisarė Viviane Reding (Vivjan Reding).

Europos Parlamente surengtoje diskusijoje ji pranešė, kad bus analizuojama Nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostata, jog turi būti ribojama informacija, “kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata”.

V.Reding užsiminė, kad įstatymas gali kirstis su direktyvomis dėl audiovizualinių paslaugų teikimo ir nediskriminavimo.

“Šio įstatymo paskelbimas gali kelti problemų dėl elektroninės prekybos ir audiovizualinių paslaugų teikimo direktyvos, taip pat dėl nediskriminavimo principo. Taigi Komisija ketina pasigilinti į šį klausimą”, – kreipdamasi į europarlamentarus Strasbūre sakė V.Reding.

Šis įstatymas anksčiau buvo labai kritikuotas dėl nuostatos, draudusios vaikams skleisti informaciją, kuria “propaguojami” homoseksualūs, biseksualūs ar poligaminiai santykiai. Vėliau šios normos buvo atsisakyta, tačiau uždrausta skatinti “kitokią” šeimos sampratą.

V.Reding taip pat komentavo Visuomenės informavimo įstatymą, kuris draudžia reklamoje “seksualinės orientacijos apraiškas ar skatinimą”. Nors Lietuvos pareigūnai teigia, kad ši nuostata atsirado per klaidą, kalbininkams taisant tekstą, eurokomisarė sakė mananti, kad ji gali neatitikti Europos Sąjungos (ES) Pagrindinių teisių chartijoje numatyto nediskriminavimo principo.

“Jeigu šios nuostatos išliks įstatyme, tai iškils tokių pačių problemų dėl audiovizualinių žiniasklaidos paslaugų direktyvos laikymosi ir galbūt bus nustatyta, kad yra pažeistas ES Pagrindinių teisių chartijos 21 straipsnis”, – kalbėjo V.Reding.

Eurokomisarė teigė, kad Europos Komisija nagrinėja svarstomą įstatymo projektą, kuris numatytų baudas už “homoseksualių santykių propagavimą”. Ji teigė šiuos klausimus pernai lapkritį aptarusi lankydamasi Lietuvoje, tačiau plačiau kol kas nepriimto įstatymo nuostatų nekomentavo.

Iki vidurnakčio užsitęsusi diskusija Europos Parlamente surengta dėl Lietuvos Seime svarstomo įstatymo projekto, kuris numatytų, jog jog “viešas homoseksualių santykių propagavimas užtraukia baudą nuo 2 tūkst. iki 10 tūkst. litų”. Įstatymui priimti reikalingi dar du balsavimai.

Prezidentė ir Vyriausybė pareiškė nepritariantys tokiam įstatymui. Projekto autorius Petras Gražulis savo ruožtu sako, kad priėmus įstatymą vaikai būtų apsaugoti nuo žalingos informacijos, tokios kaip gėjų eitynės.

Europos Parlamentas trečiadienį ketina paskelbti rezoliuciją, raginančią Lietuvos parlamentus atsisakyti idėjos numatyti tokias baudas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...