2010 Spalio 02

Politika

Seimo pirmininkė tiki, kad biudžetas bus priimtas laiku

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako tikinti, kad trapiai valdančiajai koalicijai pakaks balsų parlamente laiku priimti kitų metų biudžetą.

“Man atrodo, kad biudžetas bus priimtas. Aišku, bus politikavimų ir pasispardymų. Žinoma, ne visi balsuos už biudžetą, didesnė dalis opozicijos, matyt, jam nepritars. Tačiau tikiu, kad vienas kitas pritars, ir biudžetas bus priimtas laiku”, – šeštadienį paskelbtame interviu “Vilniaus dienai” sakė parlamento vadovė.

Valdančiųjų konservatorių atstovė I.Degutienė taip pat sakė, kad problemų balsuojant gali kelti vienmandatėse rinkimų apygardose išrinktų parlamentarų elgesys, kai jie stengiasi formuojant biudžetą išpešti naudos tik savo apygardai.

“Ne kartą sakiau, kokias matau spragas priimant biudžetą. Ypač – kaip elgiasi Seimo vienmandatininkai. Išrinktieji vienmandatėse apygardose iš esmės dirba kaip savivaldos atstovai Seime. Vienam reikia mokyklai stogą uždengti, kitam – lopšelyje langus naujus sudėti, trečiam – dar ką nors. Bet iš esmės jie taip tik įsiteikia savo rinkėjams”, – sakė I.Degutienė.

“Priimant biudžetą prasideda paklodės tąsymas. Kas daugiau savo vienmandatei apygardai išmuš pinigų”, – teigė parlamento vadovė.

I.Degutienė atkreipė dėmesį, kad kaimyninėse Lenkijoje, Latvijoje vienmandačių apygardų nėra, tačiau pažymėjo, kad visuomenė nori Seimo narius rinkti tokiose apygardose.

Vyriausybė žada, kad kitąmet biudžetas vėl bus taupus. Planuojama, kad jo deficitas kitąmet turėtų būti mažesnis nei 6 proc., o 2012 metais – neviršyti 3 proc. Pasiekus tokius planus, Lietuva turėtų galimybę 2014 metais įsivesti eurą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...