2010 Gruodžio 18

Politika

Seimo pirmininkė reginti dvasinį pasimetimą

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė, kalbėdama per šeštadienį Seime vykstančius dešimtuosius nacionalinius maldos pusryčius, sakė pastebinti šalyje dvasinį pasimetimą.

Anot parlamento vadovės, dažnam žmogui svarbiausia – materialinė nauda.

“Deja, bet šiandieniniame Lietuvos gyvenime matau ypač daug dvasinio pasimetimo, dažnas savo gyvenimą grindžia vien materialine ar finansine nauda, bet ne šimtmečių išbandyta dvasios stiprybe”, – sakė Seimo pirmininkė.

“Gausios labdaros ir paramos akcijos kartais panašėja vien į renginius, skirtus sąžinei nuraminti”, – kalbėjo I.Degutienė.

Anot jos, svarbiausia yra asmeninis dėmesys kiekvienam sunkiau gyvenančiam, vienišam, stokojančiam.

“Žinoma, materialinė parama ir pagalba yra svarbu. Tačiau dar svarbiau – ištiesti ranką, apkabinti, ištarti šiltą žodį”, – kalbėjo I.Degutienė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, jog kartais atrodo, kad “dvidešimt metų trunkanti valstybės namo statyba vyksta ne ant tų pamatų, kad statoma ant smėlio”.

“Daug kas gaunasi kreivai, šleivai, ne taip, kaip norėtųsi. Tačiau tai nereiškia, kad nieko pakeisti negalime. Galime šiuos pamatus sutvirtinti, galime juos stiprinti, galime juos atnaujinti ir taip sutvirtinti visą valstybę”, – teigė Seimo vadovė.

Šeštadienį prasidėjo dešimtieji nacionaliniai maldos pusryčiai, kurie šiemet iš Prezidentūros persikėlė į Seimą.

Seimo pirmininkė sako besitikinti, kad ir ateityje šis renginys vyks parlamente.

“Aš beveik esu įsitikinusi, kad tikrai bus Seime”, – šeštadienį žurnalistams sakė I.Degutienė.

Pirmųjų nacionalinių maldos pusryčių Lietuvoje rengėjas kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sakė nematantis nieko blogo, kad šiemet renginys vyksta Seime.

“Nematau reikalo tam didelės reikšmės pridėti. Seimas yra visos tautos rūmai, ir kadangi pusryčiai skirti visai tautai, simboliai, man didelio skirtumo nesudaro, pastatas nėra esmė”, – žurnalistams sakė V.Adamkus.

Šiemet nacionalinių maldos pusryčių susitikimo tema – “Amžinosios vertybės bei politinė išmintis krizės ir sunkmečio fone”.

Pradžios maldą sukalbėjo Lietuvos vyskupų konferencijos generalinis sekretorius, kariuomenės vyskupas Gintaras Grušas.

Maldos pusryčių ištakos siekia 1942 metus, kai keletas Jungtinių Amerikos Valstijų Senato narių pradėjo neformalius susitikimus siekdami dalytis krikščionybės mokymu ir juo pagrįstu tarpusavio bendravimu. Pirmieji nacionaliniai maldos pusryčiai, kuriuose dalyvavo JAV prezidentas Dwightas D.Eisenhoweris (Dvaitas Aizenhaueris), įvyko 1953 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...