2010 Gruodžio 03

Rinkos tyrimas

Premjere norėtų matyti I.Degutienę

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė vis dar įvardijama geriausiai premjero pareigoms tinkančia politike, tačiau jos populiarumas per du mėnesius kiek smuktelėjo.

Rugsėjį ministro pirmininko poste šią politikę norėjo matyti 22,8 proc. apklaustų gyventojų, o lapkritį – 18,6 proc., rodo naujienų portalo delfi.lt užsakymu viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės “Spinter tyrimai” atlikta apklausa.

Antrasis potencialių ministrų pirmininkų sąraše rikiuojasi Darbo partijos lyderis, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas, kurį šioje kėdėje norėtų matyti 11,2 proc. apklaustų respondentų.

Vardijant politikus, geriausiai tinkančius užimti premjero Andriaus Kubiliaus kėdę, trečioje pozicijoje atsidūrė socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius (8,9 proc.), už jo rikiuojasi SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda (7 proc.).

Kad šioms pareigoms tinka pats premjeras A. Kubilius, manė tik 5,8 proc. gyventojų. Tiesa, premjero populiarumas kiek padidėjo, nors pokytis neviršija 3 proc. paklaidos.

A.Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės veiklą, kaip ir anksčiau, didžioji dalis gyventojų vertina neigiamai arba greičiau neigiamai – atitinkamai neigiamai vertinančių lapkričio mėnesį buvo 47,7 proc., greičiau neigiamai – 38,2 proc.

Teigiamai ministrų kabineto veiklą įvertino tik 1 proc. apklaustųjų, dar 8,6 proc. A. Kubiliaus ir ministrų darbą pavadino greičiau teigiamu, o atsakymo nepateikė 4,5 proc. respondentų.

Prieš du mėnesius situacija taip pat buvo panaši, tik kiek daugiau gyventojų atsakymo nepateikė (10,1 proc.) bei kiek mažiau buvo Vyriausybės veiklą vertinančių greičiau neigiamai (33,7 proc.).

Kaip rodo tyrimas, Seimo rinkimams vykstant artimiausią sekmadienį, juose triumfuotų opozicinės partijos – socialdemokratai ir Darbo partija.

Socialdemokratai pelnytų 11,7 proc. respondentų pasitikėjimą, Darbo partija sulauktų 11,5 proc. gyventojų palankumo.

Kiek stipriau nuo šių partijų atsilieka nušalintojo prezidento Rolando Pakso vadovaujama partija “Tvarka ir teisingumas”, už kurią balsuotų 7,7 proc. rinkėjų.

Dabartinius valdančiuosius konservatorius paremtų tik 6 proc. Lietuvos gyventojų, jų koalicijos partnerį Liberalų sąjūdį – 4,6 proc., bet ši partija jau neperžengtų 5 proc. rinkimų barjero.

Šio barjero neįveiktų ir Naujoji sąjunga (socialliberalai) (2,3 proc.), liberalcentristai (1,8 proc.), valstiečiai liaudininkai (1,9 proc.).

Užkurią nors nepaminėtą partiją savo balsą buvo linkę atiduoti 4,2 proc. gyventojų, kad nebalsuotų pareiškė net 35,6 proc. žmonių. Dar 12,7 proc. į klausimą arba neatsakė, arba nežinojo, kaip atsakyti.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė “Spinter tyrimai” viešosios nuomonės apklausą atliko šių metų lapkričio 15-24 dienomis, tyrime dalyvavo gyventojai nuo 18 iki 75 metų. Buvo apklausta 1002 respondentai, tyrimo rezultatų paklaida – 3,1 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...