2011 Liepos 04

Seimo pirmininkę labiausiai nuvylė balsavimas dėl E.Lementausko

veidas.lt

BFL
Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako, kad labiausiai ją parlamentas per praėjusią pavasario sesiją nuvylė neleisdamas tęsti baudžiamosios bylos parlamentarui Evaldui Lementauskui, nes nepanaikino jo teisinės neliečiamybės.

Gegužę Seimui balsuojant dėl bandymu papirkti kaltinto E.Lementausko neliečiamybės panaikinimo pritrūko kelių balsų. Balsavime nedalyvavo opozicijoje esančių Darbo partijos, partijos “Tvarka ir teisingumas” bei Krikščionių partijos frakcijų nariai.

“Labiausiai nuvylė E.LEmentausko istorija. Ir dar užklupo tas įvykis būnant komandiruotėje, iš esmės tik grįžus supratau, kas čia atsitiko. Protu nesuvokiamas dalykas”, – pirmadienį žurnalistams sakė parlamento vadovė.

Ji piktinosi, kad Seimas nedavė sutikimo tęsti jau teisme vykstančio proceso.

“Buvo likę tik du teismo posėdžiai”, – pabrėžė parlamento vadovė.

Į Seimą po savivaldos rinkimų vietoj “tvarkiečio” Remigijaus Ačo atėjęs E.Lementauskas buvo teisiamas dėl papirkimo.

Prokurorai E.Lementauską kaltino, kad būdamas sostinės vicemeru jis kitam savivaldybės politikui, konservatoriui Vidui Urbonavičiui iš viso siūlė pusę milijono litų kyšių. Teigta, kad pinigai siūlyti už tai, kad nebūtų balsuojama už interpeliaciją tuometiniam merui Juozui Imbrasui, pačiam tuometiniam vicemerui E.Lementauskui, būtų palaikomi kiti valdančiosios daugumos sprendimai.

E.Lementauskas savo kaltę neigė ir tikino tapęs provokacijos auka.

Seimui nepanaikinus E.LEmentausko neliečiamybės, Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas nutraukė papirkimu kaltinto Seimo nario baudžiamąją bylą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...