2010 Gruodžio 16

Pensijos

Seimas šiais metais nebesvarstys pensijų didinimo

veidas.lt

Seimas šiais metais nebesvarstys pensijų didinimo – ketvirtadienį parlamentarai nesutiko iš naujo svarstyti galimybės kitais metais vėl didinti sumažintas pensijas.

Už socialdemokratų pataisas, kuriomis siūlyta pensijas didinti nuo kitų metų balandžio 1-osios – balsavo 40 Seimo narių, prieš – 25, o susilaikė 22 parlamentarai. Vėliau Seimas pataisas atmetė – už tai balsavo 45 Seimo nariai, o už tobulinimą pasisakė 44.

Parlamentarų Broniaus Paužos ir Broniaus Bradausko parengtos Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo pataisos Seimui buvo teikiamos svarstyti be eilės, nes savo parašais pensijų didinimą parėmė 50 parlamentarų.

Jeigu Seimas būtų apsiėmęs pataisas svarstyti, socialdemokratai būtų siūlę sumažintas pensijas mokėti iki 2011 metų liepos 1-osios, o vėliau atstatyti jas į 2009 metų lygį.

“Dabrbietis” Kęstutis Daukšys priekaištavo, kad valstybės biudžeto skylės kamšomos pensininkų sąskaita.

“Nemanau, kad tie žmonės savo kailiu turi mokėti, kad Vyriausybė neskatina verslininkų kurti darbo vietas jėgas, pigiai pasiskolinti”, – kalbėjo K.Daukšys.

Seimas jau yra balsavęs ir nesutikęs nuo kitų metų padidinti sumažintų pensijų – valdantiesiems pavyko surinkti pakankamai balsų, kad tokios pataisos nebūtų priimtos.

Vyriausybės skaičiavimais, nuo kitų metų vėl padidinus pensijas, biudžeto išlaidos augtų 600 mln. litų. Antra tiek lėšų reiktų pensijų kompensavimui 2012 metais.

Teigiama, kad pensijų didinimas padidintų fiskalinį deficitą iki daugiau kaip 5,8 proc. bendrojo vidaus produkto ir taip pažeistų Europos Sąjungos rekomendacijas Lietuvai iki 2012 metų sumažinti fiskalinį deficitą iki 3 procentų.

2009 metų pabaigoje Seimas nusprendė, kad dėl krizės sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos bus mokamos iki 2011-ųjų pabaigos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...