2010 Lapkričio 30

Pensijos

Idėja didinti pensijas – kaip skrydis į mėnulį

veidas.lt

Dalies parlamentarų iniciatyva, nepasibaigus sunkmečiui imtis pensijų didinimo yra tokia pat reali, kaip skrydis į mėnulį, pareiškė Lietuvos premjeras.

“Yra labai aiškios Seimo statuto ir konstitucinės nuostatos, kad negalima priimti įstatymų, kuriuose numatomos išlaidos, nepagrindžiamos realiais pinigais. Tai galima priimti ir įstatymą, kad rytoj turėtume skristi į mėnulį. Na, ir kas iš to? Kas į tą mėnulį skris, jeigu nėra galimybių? Tai kaip galima priimti įstatymą ir numatyti išlaidas, kai nėra tokių galimybių tokias išlaidas finansuoti?”, – interviu Lietuvos radijui sakė premjeras.

Valdantiesiems praėjusią savaitę nepavyko atmesti pataisų, kuriomis siūloma nuo 2011 metų vėl padidinti valstybines ir senatvės pensijas. Seimas po svarstymo vieno balso persvara pritarė parlamentaro Vidmanto Žiemelio siūlymui vieneriais metais sutrumpinti sumažintų valstybinių ir senatvės pensijų mokėjimą.

Seimas dar kartą balsuos dėl pataisos priėmimo. Jei sprendimas būtų priimtas, nuo kitų metų pensijos vėl turėtų būti padidintos, nors to nenumato nei 2011 metų “Sodros”, nei valstybės biudžetų projektai.

A.Kubiliaus skaičiavimais, nuo kitų metų atstačius pensijas, tai biudžetui kainuotų 600 mln. litų.

2009 metų pabaigoje Seimas nusprendė, kad sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos bus mokamos iki 2011-ųjų pabaigos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...