2010 Gruodžio 07

Lietuva

Pensijų didinimas būtų žingsnis link prarajos

veidas.lt

Opozicijos siūlymai nuo kitų metų atstatyti sumažintas pensijas gali būti žingsnis link prarajos, mano šalies prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas. Jis neatmeta, kad padidinus biudžeto išlaidas, Lietuvai gali tekti kreiptis finansinės pagalbos į Tarptautinį valiutos fondą (TVF).

“Mes turėjome tikrai sudėtingą ekonominę situaciją. Mes, kaip alpinistai kalnuose, susitelkėme ir ištiesėme vienas kitam ranką ir sugebėjome atsilaikyti prieš tokią krizę susitelkę. Dabar gali būti, kad papildomos išlaidos, kurios siūlomos, gali būti žingsnis ne į tą pusę, link prarajos. Kas tada būtų, jeigu mums niekas neskolintų? Dabar mes ir taip turime didžiulį biudžeto deficitą ir kol kas sugebame įrodyti pasaulio rinkoje, kad mes valdome situaciją, priimame išmintingus sprendimus”, – Žinių radijui antradienį sakė prezidentės patarėjas.

Jo vertinimu, padėtis pasaulio ekonomikoje išlieka prieštaringa – kai kurios šalys rodo neblogus ekonominius rodiklius, o kitur finansinės problemos tik gilėja.

“Viena vertus, kai kurios pasaulio šalys – Vokietija, Švedija, JAV – rodo neblogus ekonominius rodiklius, jau tarsi ima atsigauti, bet kartu mes turime problemų kitose šalyse – Graikijoje, Airijoje, Portugalijoje, Ispanijoje”, – teigė N.Udrėnas.

Todėl Lietuvai padidinus išlaidas, jo manymu, gali teikti kreiptis į TVF: “Situacija būtų tokia, kad mes turėtume sutikti su labiau karčiomis piliulėmis, jų receptais. Jie fokusuojasi pakankami trumpu laiku, siekiant suvaldyti biudžeto įplaukas”.

“Reikia labai atsakingai elgtis prieš siūlant didinti valstybės skolą. Prieš siūlant tokias išlaidas didinančias priemones, reikėtų įvertinti visą kompleksą. Kiek aš žinau, nėra pasiūlyta alternatyvaus biudžeto projekto, kaip valstybė galėtų gyventi. Tokie pasiūlymai yra populistiniai, į kuriuos sunku argumentuotai atsakyti. Tas pats žmogus kartais pasiūlo didinti išlaidas ir kartu kritikuoja Vyriausybę dėl per didelio deficito”, – kalbėjo N.Udrėnas.

Vyriausybės skaičiavimais, nuo kitų metų vėl padidinus pensijas, biudžeto išlaidos augtų 600 mln. litų, tuo tarpu norint nedidinti valstybės skolos ir mažinti fiskalinį deficitą, laisvų lėšų didesnėms pensijoms esą nėra.

Teigiama, kad pensijų atstatymas padidintų fiskalinį deficitą iki daugiau kaip 5,8 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) ir taip pažeistų Europos Sąjungos rekomendacijas Lietuvai iki 2012 metų sumažinti fiskalinį deficitą iki 3 procentų.

Vyriausybės teigimu, pensijas padidinti galima būtų tik iš tokių šaltinių, kurie nedidintų valstybės skolos ir leistų laikytis įstatymų ir tarptautinių įsipareigojimų – nuolatinių mokestinių pajamų ar atsisakius kitų suplanuotų išlaidų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. tikras lietuvis tikras lietuvis rašo:

  Žinoma, kad valdantiesiems yra patogiau iš pensininkų kapeikas surinkti, bet išmėtyti visokioms nesąmonėms:
  1. kažkas supleškino bažnyčią: reikia pusės milijono – prašom;
  2. žydomasonai pareikalavo, kad ir mnepriklausančio pagal įstatymą turtą: prašom – žada 113mln.;
  3. tarybmečiu buvo 100 išskirtinių pensijų, dabar – 100 000;
  4. nacionalinės premijos po 104 tūkst. ir t.t., ir pan.
  Jei krizė – tai balių neturi būti?
  O tai gaunasi taip: vieniems krizė, o kitiems – ne.

 2. Aurimas Aurimas rašo:

  Tikram lietuviui, taip, tau labai patiktų Airijos ir Portugalijos cituacija, ar ne? Arba, kad ir Islandijos. Įdomu, kaip tada giedotum, ar tik nesišauktum tų pačių konservatorių, kad sugrįžtų į politinę areną ir imtųsi drastiškų veiksmų.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...