2011 Vasario 28

Savivaldybių rinkimai

Savivaldybių rinkimų rezultatai – mandatas Vyriausybės politikos tęstinumui, sako premjeras

veidas.lt

Valdantieji konservatoriai yra patenkinti savivaldybių tarybų rinkimų rezultatais, kurie sustiprins ryžtą tęsti Vyriausybės darbus, pirmadienį pareiškė premjeras Andrius Kubilius.

“Pasirodėme labai neblogai, ypač įvertinant aplinkybes, kuriomis teko dalyvauti šiuose rinkimuose – po dvejų metų labai gilios krizės, sudėtingų sprendimų, totalinės, kartais labai agresyvios ir populistinės kritikos. Vyravę lūkesčiai buvo tokie, kad opozicija turėjo laimėti, o koalicija pralaimėti. To neįvyko”, – BNS sakė A.Kubilius.

Pirminiais duomenimis, didžiausia valdančioji Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija rinkimuose liko antroje vietoje po opozicinių socialdemokratų. Priešrinkiminės apklausos konservatoriams prognozavo blogesnius rezultatus.

“Tai yra mandatas Vyriausybės politikos tęstinumui. Opozicijai po dvejų metų buvimo opozicija visoms Vyriausybės antikrizinėms priemonėms, manau, kad tai yra pralaimėjimas”, – teigė Vyriausybės vadovas.

“Tai sustiprina mūsų tikėjimą, kad tai, ką darėme, rinkėjų yra suprantama. Esame rinkėjams nuoširdžiai dėkingi, tai reiškia, kad ta politika turi būti tęsiama – skaidrumo, finansų stabilumo, permainų, kur jos būtinos. Mūsų siekis kurti ilgalaikę modernios ir gebančios globaliai konkuruoti Lietuvos ateitį ir šiuose rinkimuose rinkėjų buvo patvirtintas”, – kalbėjo A.Kubilius.

Konservatorių rinkimų štabo vadovas Valentinas Stundys tvirtino, kad neišsipildė prognozės, jog konservatoriai dėl Vyriausybė sprendimų praras dalį balsų.

“Neišsipildė prieš rinkimus totaliai skelbiamos išankstinės pražūtingos prognozės mūsų partijai (…) Rezultatai išryškina, kad politinėje rinkoje dešinėje partijų pusėje ima lyderiauti TS- LKD, o kairėje partijų pusėje – nebejotinai Lietuvos socialdemokratų partija”, – spaudos konferencijos metu sakė V.Stundys.

“Tai, kad nepasitvirtino opozicijos džiaugsmingas laukimas mūsų pralaimėjimo, parodo, kad jų lūkesčiai buvo perdėti, ir visiškai neįvertintas visuomenės kritiškas, dalykiškas požiūris į tai, kas vyksta mūsų valstybės politikoje”, – sakė politikas.

Jis tvirtino, kad šie savivaldos rinkimai konservatorių partijai yra laikytini, kaip “sėkmės istorija”.

V.Stundys pažymėjo, kad ypatingo poveikio nepriklausomi kandidatai savivaldos rinkimams neturėjo.

“Drįsčiau sakyti, kad populizmo nepopuliarumas yra matyt vienas iš šios rinkimų kampanijos ypatumų, nors kokia nors populistinė partija šiek tiek savo mandatų skaičių ir padidino”, – kalbėjo konservatorių rinkimų štabo vadovas.

Vilniaus konservatorių vadovas Mantas Adomėnas sakė, kad sostinėje surinkę 10 mandatų TS-LKD pasiekė didelę pergalę.

“Mūsų širdinis elektoratas yra išlaikytas (…) ir kad tai nei viena opozicinė parlamentinė partija nesugebėjo mesti veiksmingo iššūkio TS-LKD – tai yra įdomus posūkis sostinės politikoje”, – kalbėjo M.Adomėnas.

Vis dėlto, anot jo, “nesisteminių blokų formavimasis” Vilniuje parodo populizmu paremtų politinių judėjimų atėjimą į sostinę.

“Tendencija, kai atsirandantys populistiniais šūkiais ir pažadais besivadovaujantys judėjimai laimi nacionaliniu mastu gana aukštus rodiklius, tai, mano manymu, persikėlė į Vilnių”, – sakė M.Adomėnas.

Jis sakė, kad pirmadienį bus tariamasi Vilniaus sueigoje politiniu lygmeniu su kuo galima būtų sudaryti koaliciją. Anot M.Adomėnu, norėtųsi, kad sostinės metu išliktų Raimundas Alekna.

“Be abejo, mano supratimu Vilnius turi pirmą per daug metų sąžiningai ir veikliai dirbantį merą ir mes stengsimės šitą situaciją išlaikyti”, – sakė konservatorius.

V.Stundys, kalbėdamas apie Kauną, sakė, kad rinkėjai parodė savo pasitikėjimą dabartiniu meru Andriumi Kupčinsku.

“Jau priešrinkiminės apklausos rodė, kad kauniškiai nori meru matyti A.Kupčinską”, – sakė V.Stundys.

Jis tvirtino, kad Lietuvoje yra 10 savivaldybių, kur konservatoriai yra ryškūs lyderiai.

Savivaldybių tarybų rinkimuose socialdemokratai nežymiai pagerino savo pozicijas, visoje Lietuvoje surinkę 16,6 proc. balsų, o valdančioji Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija liko antroje vietoje su 14,5 proc., rodo BNS gauti išankstiniai tarpiniai duomenys.

Per 2007 metų rinkimus socialdemokratus palaikė 16,3 proc. balsavusiųjų. Tėvynės sąjunga praeituose savivaldos rinkimuose surinko 17,1 proc., o vėliau su jais susijungę krikščionys demokratai – 5,1 proc. balsų.

Negalutiniais duomenimis, socialdemokratų partija gali gauti 326 mandatus, TS-LKD – 248.

Trečioje vietoje – Darbo partija, laiminti 9,99 proc. rinkėjų palaikymą ir 164 mandatus, ketvirtoji – partija “Tvarka ir teisingumas”, sulaukusi 8,6 proc. rinkėjų palaikymo ir gaunanti 156 mandatus. Tokie duomenys gauti suskaičiavus balsus iš 95 proc. apylinkių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...