2010 Gruodžio 22

Baltarusija

Kandidatai į Baltarusijos prezidentus kol kas neapskundė rinkimų rezultatų

veidas.lt

Baltarusijos Centrinė rinkimų komisija (CRK) kol kas negavo kandidatų į prezidentus pareiškimų, kad rinkimų rezultatai būtų pripažinti negaliojančiais. Gruodžio 24 dieną CRK ketina paskelbti galutinius rinkimų rezultatus.

“Kandidatų skundų negavome, gruodžio 24 dieną įvyks CRK posėdis, kuriame bus paskelbti galutiniai rinkimų rezultatai”, – agentūrai “Interfax” trečiadienį pareiškė CRK sekretorius Nikolajus Lozovikas.

Anksčiau jis yra sakęs, jog “siekti, kad rinkimai būtų pripažinti negaliojančiais – tai kandidatų į prezidentus prerogatyva”. “Turi būti pateikti konkretūs faktai. Tačiau faktų, kad būtų pažeistas rinkimų įstatymas, ir kurie galėtų įtakoti rinkimų rezultatus, nepateikė nei kandidatai, nei jų patikėtiniai, nei stebėtojai”, – sakė N.Lozovikas.

Trečiadienį kandidatas į prezidentus Grigorijus Kostusevas pareiškė ketinantis įteikti skundą CRK. “Jau parašiau pareiškimą, jį įteiks mano bendražygiai”. Jis paaiškino naujienų agentūrai, kad pats negalės to padaryti, nes “visą dieną bus apklausiamas KGB”.

Paklaustas, ar gali kandidatai atsiųsti skundą paštu, CRK sekretorius N.Lozovikas atsakė: “Niekas nedraudžia siųsti laiško. Atsiųs – tada žiūrėsime”.

Suskaičiavus visus balsus paaiškėjo, kad A.Lukašenką surinko 79,67 proc. rinkėjų balsų. Už Andrejų Sanikovą balsavo 2,44 proc., už Vladimirą Nekliajevą – 1,77 proc., už Jaroslavą Romančiuką – 1,97 proc., už Grigorijų Kostusevą – 1,97 proc., už Vitalijų Rymaševskį – 1,1 proc., už Viktorą Tereščenką – 1,08 proc., už Nikolajų Statkevičių – 1,04 proc., už Alesį Michalevičių – 1,02 proc., už Dmitrijų Usą – 0,48 proc. rinkėjų. 6,47 proc. rinkėjų balsalapiuose pažymėjo poziciją “Prieš visus”.

Po nesankcionuotos protesto akcijos gruodžio 19 dieną milicija sulaikė kandidatus į prezidentus – A.Sanikovą, V.Nekliajevą, N.Statkevičių, V.Rymaševskį, A.Michalevičių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...