2010 Birželio 21

Nusikalstamumas

Šalyje daugėja nuteistųjų

veidas.lt

Pernai Lietuvos teismai nuteisė 14,7 tūkst. asmenų. Iš jų kas vienuoliktas buvo 14–17 metų amžiaus nepilnametis. Statistikos departamento duomenimis, nuteistų nepilnamečių pernai, palyginti su 2008-aisiais, padaugėjo 6 proc., o suaugusiųjų – beveik 3 proc. Beveik dešimtadalis visų nuteistųjų buvo moterys.

Vieną dažniausiai taikomų bausmių – terminuotą laisvės atėmimą 2009-aisiais teismai skyrė 6,6 tūkst. asmenų, arba pusei nuteistųjų (tarp nepilnamečių – daugiau nei pusei). Tačiau beveik kas trečias tokia bausme nuteistas suaugusysis ir kas antras nepilnametis, atidėjus bausmės vykdymą, liko laisvėje.

O aukščiausia bausme – laisvės atėmimu iki gyvos galvos pernai buvo nuteisti trys žmonės.

Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvoje daugėja ir įkalintų asmenų: tarkime, praėjusių metų pradžioje jų buvo per 8 tūkst., o šių metų pradžioje jau 8,7 tūkst. Daugiausiai nuteistųjų – maždaug trečdalis – bausmę atlieka už turtinio pobūdžio nusikaltimus. Už nužudymus ir pasikėsinimus kali kas ketvirtas nuteistasis.

Šiuo metu visų nuteistųjų vidutinė bausmės vykdymo trukmė yra penkeri metai ir septyni mėnesiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...