2016 Sausio 07

Antipropaganda

Rusijos propaganda: Čingischanas buvo rusas, SSRS Latvijos neokupavo

veidas.lt

“East StratCom Task Force” nuotr.

Ir naujųjų metų išvakarėse Rusijos propaganda nesnaudė. Vis mažiau dėmesio skiriama sąmokslams apie Turkijos, Vakarų ir Islamo valstybės (ISIS arba “Daesh”) sąjungas ir sugrįžtama prie “tradicinių” temų – Ukraina, Baltijos valstybės ir istorija.

Pagal ES specialios antipropagandos grupės “East StratCom Task Force” duomenis pateikiama įdomiausias “naujienas” iš Kremliaus lūpų:

1. Už įvykių Ukrainoje stovi pasileidę ir vertybes praradę Vakarai.

Ukrainos propagandai vadovauja kuratoriai iš Europos. Kartu ES finansuoja pilietinį karą Ukrainoje ir tikisi, kad pilietinis karas įsiliepsnosRusijoje. Tai sako Igoris Druzas iš Rusijos prezidento įkurto Rusijos strateginių studijų instituto bei dar priduria, kad krikščionybė yra persekiojama Europoje. Dar daugiau – Vakaruose naudojamas algoritmas, kuris pakeičia žmonių seksualinę prigimtį. Toks algoritmas dabar naudojamas ir Ukrainoje.

2. Rusija – pavojuje, Turkija ir NATO ruošiasi pulti.

Kitas “įdomus” veikėjas Vladimiras Žirinovskis informavo, kad Turkijos užsienio reikalų ministras pareiškė, jog Turkija su NATO galėtų okupuoti Rusiją per septynias dienas. Esą jau net planai nubraižyti ir tai kasdienių pokalbių NATO būstinėje Briuselyje tema.

3. JAV netrukus “užtildys” internetą.

Pasak Kremliaus propagandos guru Dmitrijaus Kiseliovo, norint, kad JAV propaganda būtų efektyvesnė, amerikiečiams reikia užtildyti interneta ir esą netrukus tai įvyks. Įdomu, kad būtent Rusija stengiasi visais būdais riboti žodžio laisvę internete.

4. Ukrainoje toliau vyksta antirusiška kampanija.

Esą mokyklose mokoma, kaip užmiršti rusų kalbą. Nenusileisti D.Kiseliovui bandanti kita Rusijos televizijos žvaigždė Piotras Tolstojus teigė, kad Ukrainos švietimo ministerija tam išleido net atskiras instrukcijas.

5. Rusija ir Ukraina – viena šalis.

Kartu P.Tolstojus įsitikinęs, kad Rusija ir Ukraina, nepaisant pastarųjų 20 metų Kijevo “antirusiškos politikos”, yra viena šalis.

6. Ukrainos-Turkijos-ISIS-JAV ašis.

Rytų Ukrainoje baiminamasi totorių-turkų bataliono, kuris tuoj bus sukurtas, nes ten atvyksta turkų samdiniai. Po Maidano nauja Kijevo valdžia pradėjo bendradarbiauti su ISIS. O JAV evakavo islamistų lyderius.

7. Ukraina – žlunga.

Ukrainiečių pareigūnai pardavinėja ukrainiečių vaikus į viešnamius Europoje. Tampa mokami muziejai, bibliotekos ir t.t.

8. Čingischanas – rusas.

Atsimenate, kad Egipto faraonai buvo “slavai”? Dabar, pasak rusų, ir Čingischanas buvo rusas, kaip ir visa jo mongolų kariauna.

9. Latvija nežino savo istorijos.

Naujas filmas, kuriame pateikiami archyviniai kadrai, “įrodo”, kad latviai cenzūruoja savo istoriją, nes SSRS tikrai neokupavo Latvijos.

P.S. Galbūt, jums atrodo, kad šiais teiginiais gali patikėti tik beprotis, tačiau rusų propaganda labai sėkmingai veikia. Štai Ispanijoje kilo skandalas, kai vietos žiniasklaida pranešė, jog ukrainietis futbolininkas Jevhenijus Konopljanka parašė nacistinį šūkį. Išties, ukrainietis parašė: “Šlovė Ukrainai, didvyriams šlovė!” Tai Maidano ir atsinaujinusios Ukrainos šūkis.

Visą ataskaitą rasite čia

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...