2015 Gruodžio 09

Antipropaganda

10-tukas Rusijos propagandinių nesąmonių

veidas.lt

“East StratCom Task Force” nuotr.

Turkija ir toliau neabejotinai išlieka pagrindiniu Rusijos propagandos taikiniu. Pasinaudodami ES specialios antipropagandos grupės “East StratCom Task Force” duomenimis, pateikiame praėjusios savaitės Kremliaus propagandos “uogytes”:

1. Rusijos žiniasklaidą toliau valdo sąmokslo teorijos dėl numušto karinio lėktuvo Su-24. Tradiciškai “kaltė krito” ant JAV Centrinės žvalgybos valdybos, Baltųjų rūmų ar/ir NATO, kuri esą ruošiasi karui su Rusija.

2. Žinoma, ir toliau plėtojamas tariamas Turkijos ryšys su Islamo valstybe (ISIS arba “Daesh”), esą ši yra pagrindinė ISIS naftos pirkėją ir t.t.

3. Turkija slapta susitarė su ES dėl žmonių kontrabandos – t.y. ES mokės už tai Turkijai, o ši pinigus perduos ISIS. Iš tos pačios operos: Turkijos premjeras ir jo šeima kasmet skiria 2 mln. dolerių ISIS teroristams.

Egipto faraonai buvo slaviškos kilmės.

4. Įdomiausia, kad vėl pasiteisino sena propagandistų taisyklė – dažnai kartojamas melas tampa tiesa. T.y. Rusijos inspiruojamas sąmokslo teorijas pasigauna kai kurie Europos žiniasklaidos kanalai. Pavyzdžiui, vienas čekų portalas teigia, kad migrantų krizė – tai JAV planas sunaikinti Europos civilizaciją “sumaišius” europiečius su “mažiau protingais” afrikiečiais.

5. “Rasijskaja gazeta” nenustoja stebinti. Šį kartą pranešė, kad Vakarų Ukrainoje bus uždraustas Senis šaltis ir snieguolė.

6. Egipto faraonai buvo slaviškos kilmės.

7. Migrantai Suomijoje išprievartavo mažametę moksleivę, o policija tai bandė nuslėpti.

8. Nacizmas – ant bangos Vokietijoje ir net gi perleidžiama Adolfo Hitlerio knyga “Mano kova” (“Mein Kampf”).

9. ISIS nafta per Turkiją patenka į Odesą, t.y. Ukrainą.

10. Separatistiniuose Ukrainos rajonuose veikia ukrainiečių grupės, kurios platina banknotus užkrėstus Kiaulių gripu.

Daugiau propagandinių nesąmonių rasite čia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...