2016 Sausio 19

Antipropaganda

Kremliaus propaganda bunda po švenčių

veidas.lt

Kremliaus propagandos veidas D.Kiseliovas / "Scanpix" nuotr.

Propagandos mašina, šiek aprūdijusi po Naujamečio šampano, praėjusią savaitę sugrįžo į tradicinį režimą, rašo Igoris Jakovenko svetainėje “Ježednevnyj žurnal”. Pateikiame ištrauką iš šio straipsnio “Mediafrenija. Prasidėjo kolūkyje rytas…”:

Informacinio karo kariai, pailsėję europietiškuose, amerikietiškuose ir tropikų kurortuose, prisirinkę ten patriotizmo ir neapykantos visokiems “geijropcams” bei “pindosams”,  su naujomis jėgomis puolė kišti visą tai į rusų galvas.

Pirmoji išsiveržė “Komsomolka” (“Komsomolskaja pravda”,“KP”). Trečdalis “KP” medžiagų buvo paskirta Čečėnijai. Visų pirma, “KP” darbuotojai davė atkirtį Ramzano Kadyrovo “šmeižėjams”. Kitoje skiltyje “KP” autorius Dmitrijus Olšanskis pasakoja, kaip jam nusibodo prieš R.Kadyrovą nukreipta retorika ir jei R.Kadyrovas pasitrauks, tai esą į Kaukazą ateis “Islamo valstybė” (ISIS arba “Daesh”) ir tuoj pat visiems rusams nupjaus galvas.

Informacinio karo kariai, pailsėję europietiškuose, amerikietiškuose ir tropikų kurortuose, prisirinkę ten patriotizmo ir neapykantos visokiems “geijropcams”,  su naujomis jėgomis puolė kišti visą tai į rusų galvas.

Kitas “KP” darbuotojas Aleksandras Boiko, pateikė naują “slaptą” Boriso Nemcovo nužudymo versiją. Ir ši versija visiškai paneigia susiformavusią nuomonę, kad nužudymą užsakė R.Kadyrovas, norėdamas įtikti savo šeimininkui Kremliuje. Pasirodo, R.Kadyrovo kovotojas Beslanas Šavanovas nuvažiavo į Ukrainą turėdamas “kilnų tikslą”. Jis esą norėjo nužudyti kelis čečėnus, kurie kovojo Kijevo pusėje, o kartu nužudyti Dmitrijų Jarošą ir visus kitus, kurie Ukrainoje kalbėjo kažką blogo apie R.Kadyrovą. Tačiau, kaip rašo A.Boiko, kilniems tikslams nebuvo lemta išsipildyti, nes jį suėmėm Ukrainos saugumo tarnyba. Ši, žinoma,  pasiūlė nužudyti B.Nemcovą, o B.Šavanovas paėmė ir sutiko.  Tačiau užmušęs B.Nemcovą Ukrainos užsakymu, o jis po to susigriebė ir “kaip priklauso čečėnui, susisprogdino granata”. Va tokia yra “KP” “slapta versija”. Juk išties įtikinama? Pagrindinis įrodymas – skaitytojams pateikiamos kelios B.Nemcovo draugės Anos Durickos nuotraukos. Visų pirma, ji kilusi iš Ukrainos; antra, visuose nuotraukose ji pasipuošusi gražiomis suknelėmis ir paslaptingai žvelgia. Iš karto aišku, kad ji Ukrainos saugumo tarnybos agentė.

Aišku, kad “KP” vyr. redaktorius Vladimiras Sungorkinas laiko savo skaitytojus idiotais. Įdomu, kuo V.Sungorinas laiko save? Štai stovi ryte priešais veidrodį, valosi dantis, skutasi ir mato save veidrodyje. Kas ten atsispindi Volodia?

Dvi savaitės be masinio smegenų plovimo rusai pradėjo grįžti į realų pasaulį, kur veikia logikos bei fizikos įstatymai, o taip pat daugybos lentelė. Šią baisią netvarką netruko taisyti iš Naujamečio atostogų sugrįžę federalinių televizijų darbuotojai.

Dvi savaitės be masinio smegenų plovimo rusai pradėjo grįžti į realų pasaulį, kur veikia logikos bei fizikos įstatymai, o taip pat daugybos lentelė.

Dmitrijus Kiseliovas savo laidoje “Vesti nedeli”, žinoma, papasakojo apie baisybes, kurios vyksta Europoje. Didelis reportažas buvo iš Olandijos, kuri, kaip išsiaiškino D.Kiseliovas, yra absoliučiai priešiška Ukrainos asociacijos sutarčiai su ES: esą reikės sukišti milijardus į Ukrainą, olandų fermeriai neišlaikys konkurencijos…

Bet juk visus 2014 m. ir 2015 m. toje pačioje studijoje D.Kiseliovas valandų valandas pasakojo, kad Ukrainos asociacija su ES sugalvota europiečių, kad apiplėšti Ukrainą, o jokių pinigų ES neduos ir nei vienas ukrainiečių produktas nekirs sienos. Dabar gi tas pats žmogus pasakoja, kad į Ukrainą bus investuoti milijardai, o Ukrainos žemės ūkis toks konkurencingas, kad grasina vienai iš efektyviausių žemės ūkio ekonomikų.

Siužeto pabaigoje D.Kiseliovas pateikia “visiškai triuškinantį” argumentą: jis parodo garsųjį Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalą, kurio viena darbuotojų pareiškia, kad yra prieš ES asociacijos sutartį su Ukraina, nes bijo neatlaikyti ukrainiečių konkurencijos…

V.Solovjovas / "Scanpix" nuotr.

Kovos už rusų protus estafetę iš D.Kiseliovo tradiciškai perėmė Vladimiras Solovjovas. Kurdamas alternatyvią realybę jis pakviečia tuos, kurių galvose šį alternatyvi realybė jau yra. Vienas jų – režisierius Karenas Šachnazovas, kuris jei kalbėtų apie kiną ar teatrą, galbūt, atrodytų protingas.

Tačiau V.Solovjovo nusikaltimas yra tas, kad jis moka iš žmogaus ištraukti ne tai, kas jame yra gero, o visokį purvą ir nesąmones.

Visą originalų straipsnį skaitykite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...