2015 Gruodžio 23

Antipropaganda

Juoktis ar verkti: Kremliaus propagandos top 10 melų

veidas.lt

“East StratCom Task Force” iliustracija

Islamo valstybės (ISIS arba “Daesh”) lyderis Abu Bakras al-Baghdadi išties yra žydas. ES tuoj uždraus grynus pinigus. Čekai už 1,5 mlrd. eurų perka kareiviškus batus, nes JAV reikia palaikyti karo pramonę. Tokias nesąmones skelbia Rusijos propaganda ir jiems prijaučiantys.

Galbūt, mums tokie pranešimai  ir atrodo  juokingai, tačiau visai nejuokinga žinant, kad daug žmonių tuo tiki. Puikiai išdirbta sistema, kai nežinomas tinklaraštioninkas paleidžia antį, tuomet ją pasigauna kiti, ji išverčiama į užsienio kalbas ir galiausiai retransliuojama Kremliaus propagandos veido Dmitrijaus Kiseliovo. Kaip netikėti tuo, ką “visi informacijos šaltiniai” patvirtina?

10-tukas Kremliaus propagandos melų, atrinktų pagal ES specialios antipropagandos grupės “East StratCom Task Force” duomenis:

1. Tradiciškai “įrodomas” ISIS ir JAV bei NATO ryšys: esą Rusija sutraukė tiekimo grandinę, kuria naudojosi JAV remdama teroristus. Kaip “patvirtino” D.Kiseliovas ISIS yra sukurta JAV.

2. “Daesh” lyderis A.B.al-Baghdadi yra žydas ir jį remia JAV senatorius Johnas McCainas.

3. Europiečiai uždraudžia kalėdinius koncertus ir kalėdines eglutes.

4. Dar daugiau, ES netrukus uždraus atsiskaitinėti grynais. Europiečiai mokės tik banko kortelėmis arba implantuotais čipais.

5. Vokietijos žmonės metų melage išrinko kanclerę Angelą Merkel, ji aplenkė JAV prezidentą Baracką Obamą ir Turkijos vadovą Recepą Tayyipą Erdoganą

6. Aplink Rusiją – vieni priešai: net mažytė Suomija nori peržiūrėti sienas su Rusija.

7. Nerimą kelianti tendencija: pastarąsias kelias savaites Rusijos propaganda skiria vis daugiau dėmesio Ukrainai. Ar tai reiškia informacinį pasirengimą karinių veiksmų atnaujinimui? Pvz.: pranešama, kad Ukraina ruošiasi puolimui šalies rytuose ir jau žudo civilius.

8. Trys Ukrainos seperatistų lyderiai buvo nužudyti žydų ritualiniu būdu.

9. Austrijos detektyvas nustatė, kad Malaizijos keleivinis lėktuvas buvo numuštas ukrainiečių “Buk” raketa.

10. Ukrainos nacionalistai yra kontroliuojami JAV.

Visos ataskaitos ieškokite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...