2011 Gegužės 18

Rusijos ir NATO turi susitarti dėl PRG

veidas.lt

Scanpix

Rusijai ir NATO būtina susitarti dėl priešraketinės gynybos, pareiškė RF prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

“Yra naujų temų, kuriomis, aš manau, mes privalome susitarti, antraip viskas vyks blogai: aš turiu omenyje priešraketinę gynybą”, – pareiškė D. Medvedevas spaudos konferencijoje trečiadienį.

Pasak jo, Rusija norėtų, kad Europos PRG būtų plėtojama pagal suprantamas taisykles. “Visiems turi būti akivaizdu, kad priešraketinė gynyba – tai būdas blokuoti arba mažinti virtinės šalių strategines galimybes”, – sakė D. Medvedevas.

Prezidentas pridūrė, jog kai duodami patikinimai, kad PRG nenukreipta prieš Rusiją, jis tai priima žinion, bet supranta, kad “kitos šalys tokių galimybių kaip Rusija kol kas neturi ir kažin ar artimiausiais metais turės”.

“Paprastai mums sakoma: tai Iranas, dar kažkas. Jie tokių galimybių neturi – vadinasi, tai prieš mus?”, – sakė valstybės vadovas.

Jis pažymėjo, kad esant šiai situacijai būtina arba atvirai pareikšti savo poziciją, arba pakviesti Rusiją bendradarbiauti.

D. Medvedevas pareiškė viltį, kad Rusija gaus atsakymus į iškeltus šia tema klausimus, ir šalys galės pasirinkti bendradarbiavimo modelį.

Jis pridūrė, kad jeigu iš JAV nepavyks pasiekti konkrečių susitarimų PRG srityje, “tada mums teks imtis atsakomųjų priemonių, o to mums labai nesinorėtų”.

“Tada bus turima omenyje ruoštis plėtoti smogiamąsias branduolines priemones. Tada tai būtų labai blogas scenarijus”, – sakė D. Medvedevas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...