2010 Lapkričio 21

Politika

Skaidrus bendradarbiavimas su NATO padės Rusijai spręsti ekonomikos problemas

veidas.lt

Rusija tikisi, kad bendradarbiavimas su NATO, taip pat priešraketinės gynybos srityje, teigiamai atsilieps vidaus plėtotei ir Rusijoje, ir Aljanso šalyse.

“Mes nenorėtume leisti pinigų ginklavimosi varžyboms, mes tai vieną kartą jau padarėme, ir labai negeri buvo padariniai visiems, taip pat Sovietų Sąjungai. Mes esame suinteresuoti, kad mūsų gynybos strategija būtų nuspėjama”, – sakė D.Medvedevas spaudos konferencijoje, pasibaigus Rusijos ir NATO viršūnių susitikimui Lisabonoje.

Kaip pabrėžė Rusijos prezidentas, “jeigu Rusijos ir Aljanso santykiai bus nuspėjami ir skaidrūs, jeigu jie bus suprantami mums: kur mes bendradarbiaujame, kur drauge sprendžiame kokias nors Europos PRG problemas, mums bus lengviau vykdyti savo ekonomikos politiką”.

“Taigi Rusijos ir NATO tarpusavio santykiai tiesiogiai atsiliepia kiekvieno Rusijos piliečio, ir kiekvieno europiečio gyvenimo kokybei”, – pažymėjo D.Medvedevas.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad dabar svarstomas klausimas, kiek kainuos Europos PRG, nes “krizė vis dar atsiliepia, niekas neturi laisvų pinigų”.

“Suprantama, kad tai bus nemaži pinigai, ir jeigu mes susitarsime – mes ryžtamės tam, bet mes turime suvokti, kiek visa tai tai pareikalaus. Todėl nuo gerų Šiaurės Atlanto aljanso ir Rusijos santykių priklauso, kaip sparčiai plėtosis mūsų šalių ekonomika”, – sakė jis.

“Mes neturime nukrypti į pernelyg brangių gynybos programų kūrimą, mes turime galvoti apie ateitį, apie jaunimą, apie švietimą, apie pagalbą mažai išsivysčiusioms pasaulio šalims”, – sakė D.Medvedevas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...