2010 Spalio 21

Rusija

Medvedevo patarėjas ragina premjerą Putiną nesiekti grįžti į Kremlių

veidas.lt

Vienas įtakingas Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo patarėjas ketvirtadienį paragino premjerą Vladimirą Putiną atsisakyti ambicijų grįžti į Kremlių per 2012 metais vyksiančius rinkimus.

Šiuolaikinio vystymosi instituto (INSOR) vadovas Igoris Jurgensas sakė dienraščiui “Kommersant”, jog D.Medvedevas turėtų būti išrinktas antrai kadencijai, kad galėtų įgyvendinti savąją šalies modernizavimo programą.

V.Putinas paliko Kremlių 2008 metais ir tapo įtakingu premjeru, o dėl jo ateities planų spėliojama jau seniai. Šis griežtosios linijos šalininkas niekada nebuvo atmetęs prielaidos, kad sieks grįžti į prezidento postą.

Tačiau I.Jurgensas, vadovaujantis prezidentą ekonomikos politikos srityje konsultuojančiam institutui, kurį prieš dvejus įkūrė D.Medvedevas, sakė, kad Rusijai reikalingas vadovas, vykdysiantis “bendrąją modernizaciją, kuri paveiktų visus socialinius ir politinius procesus”.

“Dėl šios priežasties esu įsitikinęs, jog Dmitrijus Medvedevas privalo kandidatuoti 2012 metų rinkimuose, kad įvykdytų modernizaciją”, – pabrėžė ekspertas.

“Esu tikras, kad Putinas galėtų laimėti rinkimus vos spragtelėjęs pirštais, – aiškino I.Jurgensas . – Tačiau esu ne mažiau įsitikinęs, kad jam nevertėtų kelti savo kandidatūros”.

Pasak INSOR direktoriaus, V.Putinas nusipelnė “garbės ir pagyrimų” už šalies ekonomikos stabilizavimą 2000-2008 metais, kai jis užėmė prezidento postą, taip pat dėl apčiuopiamo eilinių Rusijos gyventojų realiųjų pajamų padidėjimo.

“Tačiau jeigu stabilizacija tęsiasi amžinai, ji atveda į stagnaciją, – pabrėžė jis. – Vladimiro Putino pasitraukimas, be abejo, taptų jo asmenine auka. Įvertinimai ir visuomenės meilė, kurią Putinas užsitarnavo per stabilizacijos laikotarpį, iš tiesų turėtų būti padėta ant tėvynės altoriaus”.

V.Putinas rugsėjį išprovokavo Kremliaus ekspertų spėlionių bangą, kad jis ketina kandidatuoti į šalies vadovo postą, padaręs sugretinimų su JAV prezidentu Franklinu D.Rooseveltu (Franklinu D.Ruzveltu), kuris buvo išrinktas keturioms kadencijoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...