2011 Vasario 08

Teroro aktas

Čečėnų sukilėlių lyderis prisiėmė atsakomybę dėl sprogdinimo Maskvos oro uoste

veidas.lt

08 Vas 2011 07:39 |Category:  Užsienio naujienos

Čečėnų kovotojų lyderis Doku Umarovas prisiėmė atsakomybę už praėjusį mėnesį Maskvos Domodedovo oro uoste įvykdytą sprogdinimą, kuris nusinešė 36 žmonių gyvybes.

Apie tai D.Umarovas pranešė vaizdo įraše, kuris buvo paskelbtas čečėnų kovotojų ruporu laikomame tinklalapyje kavkazcenter.com.

D.Umarovas taip pat įspėjo, jog bus surengta daugiau panašių atakų, siekiant, kad Rusijos Šiaurės Kaukazo regione būtų įkurta nepriklausoma musulmonų valstybė, valdoma pagal šariatą (islamo teisę).

D.Umarovo vaizdo įrašas veikiausiai buvo nufilmuotas sausio 24 dieną, kai buvo įvykdytas išpuolis prie Maskvos esančiame Domodedovo oro uoste. Sukilėlių lyderis, vilkėjęs kovinę aprangą, kalbėjo ramiai ir lėtai.

“Speciali operacija Maskvoje šiandien… buvo įvykdyta mano įsakymu”, – pareiškė kovotojas, vadinantis save Kaukazo emyru.

“Šios specialiosios operacijos tęsis…, kad šovinistiniam (Rusijos premjero Vladimiro) Putino režimui Maskvoje būtų parodyta …, jog mes galime vykdyti tokias operacijas kur norime ir kada norime”, – pabrėžė jis, rodydamas pirštu į vaizdo kamerą.

Išpuolis Domodedovo oro uoste buvo būdingas Šiaurės Kaukazo kovotojams, tačiau pirmadienį paskelbtame vaizdo įraše D.Umarovas pirmąkart prisiėmė už jį atsakomybę.

Rusijos saugumo pareigūnai pranešė, kad oro uoste susisprogdino vienoje iš Šiaurės Kaukazo respublikų gyvenęs 20 metų vaikinas, kuris išpuolio metu veikiausiai buvo apsvaigęs nuo narkotikų.

Tuo tarpu praėjusį penktadienį paskelbtame ankstesniame vaizdo įraše D.Umarovas pagrasino Maskvai: “Dievo valia šiuos metus jums paversime kraujo ir ašarų metais.”

“Geriau atsitokėkite ir susimąstykite”, – pridūrė jis, ragindamas Rusijos žmones spausti savo lyderius, kad šie suteiktų laisvę Šiaurės Kaukazui. Jis pareiškė, kad išpuoliai liausis, jeigu Rusija pasitrauks iš šio regiono.

Kremlius ne kartą yra pabrėžęs nesvarstantis galimybės pasitraukti iš Kaukazo ir derėtis su “teroristais”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...