2011 Sausio 18

Užsienis

Rusija remia Palestinos valstybės įkūrimą

veidas.lt

Rusija palaikys palestiniečių teisę įkurti savo valstybę su sostine Rytų Jeruzalėje, pareiškė antradienį Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, apsilankęs Vakarų Krante.

“Rusija apsisprendė jau seniai, praėjusių metų 9-ojo dešimtmečio pabaigoje. Mes remiame ir toliau remsime neatimamą palestiniečių tautos teisę įkurti savo valstybę, nepriklausomą, teritoriškai vieningą, veiksnią, su sostine Rytų Jeruzalėje”, – Jeriche surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje taip pat dalyvavo Palestiniečių savivaldos prezidentas Mahmudas Abbasas (Mahmudas Abasas), sakė D.Medvedevas.

Jis pažymėjo, kad “atsiradus Palestinos valstybei, laimės visi, palestiniečiai, izraeliečiai, regionas, visos Artimųjų Rytų tautos”. “Būtent šio tikslo reikia siekti”, – sakė Rusijos prezidentas.

Jis nurodė, kad Rusijos parama palestiniečiams nebus vien politinė. “Viliuosi, kad Rusijos ir Palestinos santykiai kiekvienais metais įvairės”,- sakė D.Medvedevas.

Jis taip pat pareiškė, kad, norint atnaujinti tiesiogines palestiniečių ir izraeliečių derybas, Izraelis turi nutraukti nausėdijų plėtrą palestiniečių žemėse.

“Mes aptarėme dialogo atnaujinimo galimas perspektyvas. Tam reikia parodyti didžiausią santūrumą ir laikytis įsipareigojimų, pirmiausia – įšaldyti Izraelio nausėdijų statybas Vakarų Krante ir Rytų Jeruzalėje”, – spaudos konferencijoje pažymėjo D.Medvedevas.

Maskva deda dideles viltis į artimiausiu metu vyksiantį Artimųjų Rytų “ketverto” (Rusijos, JAV, ES, JT) susitikimą.

“Mes su viltimi laukiame artimiausio Artimųjų Rytų “ketverto” susitikimo Miunchene”, – kalbėjo D.Medvedevas, pridurdamas, kad “būtina vengti vienašališkų veiksmų, kurie pablogintų padėtį”.

“Būtina pasinaudoti visu egzistuojančių tarptautinių taisyklių potencialu, JT Saugumo Tarybos rezoliucijomis, regioninių organizacijų sprendimais, kad būtų pasiektas naujas šios problemos sprendimo lygmuo”, – sakė Rusijos prezidentas.

Savo ruožtu M.Abbasas padėkojo Rusijai už principinę poziciją palaikant palestiniečių valdžią, taip pat atkreipė dėmesį į svarbų Rusijos vaidmenį padedant sureguliuoti Artimųjų Rytų krizę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...