2011 Sausio 24

Artimieji Rytai

“Hamas” pasmerkė Palestinos savivaldą

veidas.lt

Gazos Ruožą kontroliuojantis palestiniečių judėjimas “Hamas” pirmadienį pasmerkė Palestinos savivaldą (PS), kai nutekinti dokumentai atskleidė, jog jos derybininkai buvo pasiryžę atiduoti Izraeliui didelę dalį aneksuotos Rytų Jeruzalės.

Palydovinė televizijos “al Jazeera” paviešintas pluoštas dokumentų apie ilgiau nei dešimtmetį vykusius PS kontaktus su Izraeliu, taip pat rodo, kad palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas (Mahmudas Abasas) buvo iš anksto perspėtas apie žydų valstybės pajėgų invaziją į Gazos Ruožą 2008 metais.

“Hamas” atstovas spaudai Sami Abu Zuhri (Samis Abu Zuhris) sakė, kad šie dokumentai atskleidė “šlykštų Savivaldos veidą ir jos bendradarbiavimo su okupantais lygį”.

“Al Jazeera” pateikti slapti dokumentai yra rimti”, – pridūrė jis.

Jie rodo, “kokio lygio buvo (palestiniečių nuosaikiojo judėjimo) “Fatah” Savivaldos pastangos sužlugdyti palestiniečių kovą, ypač sprendžiant Jeruzalės ir pabėgėlių klausimus, taip pat jos dalyvavimas kovojant su pasipriešinimu Vakarų Krante ir Gazos Ruože”, pareiškė atstovas.

Palestinos savivaldą kontroliuojantis sekuliarus judėjimas “Fatah” yra pagrindinis “Hamas” varžovas.

Islamistų judėjimas Gazos Ruožą kontroliuoja nuo 2007 metų, kai jis išvijo “Fatah” šalininkus per kruvinus susirėmimus, praėjus metams po “Hamas” pergalės palestiniečių parlamento rinkimuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...