2010 Lapkričio 17

Muitinė

Rūkalų vagystė – su pareigūnų žinia

veidas.lt

Dėl kontrabandinių rūkalų vagystės iš Panemunės kelio posto sandėlio atleisti du muitinės pareigūnai, du pažeminti pareigose ir nustatyti įtariamieji, galėję prisidėti prie nusikaltimo, trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisijai pranešė Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius.

“Klaipėdos teritorinėje muitinėje sudaryta tarnybinio patikrinimo grupė. Posto viršininkas ir pamainos viršininkas, kurio budėjimo metu įvykdyta vagystė, atleisti. Dar du pareigūnai pažeminti pareigose. Vyksta operatyvinis tyrimas. Visos tarnybos koordinuoja savo veiksmus, siekiant išaiškinti nusikaltimą”, – per komisijos posėdį kalbėjo A.Šipavičius.

Anot jo, nustatyta, kad vilkikas su 2 mln. litų vertės kontrabandiniu kroviniu pavogtas lapkričio 10 dieną apie pirmą nakties.

“Analizuojant vaizdo įrašus galima padaryti rimtą prielaidą, kad ši vagystė neapsiėjo be pareigūnų veiklos”, – teigė muitinės vadovas.

Jo tvirtinimu, jau nustatyti prie vagystės galėję prisidėti pareigūnai.

“Yra identifikuota galimai dalyvavusių šitame nusikaltime pareigūnų ir asmenų grupė. Kadangi vyksta tyrimas, visi atsakymai bus, kai tyrimas bus pabaigtas”, – teigė A.Šipavičius.

Be to, pradėtas atskiras tyrimas, kodėl sulaikytos sulaikytos kontrabandinės prekės nebuvo pristatytos į centralizuotą muitinės sandėlį – tai turėjo būti padaryta per 12 valandų, o liko neiškrautos vilkike.

“Nusikalstamas aplaidumas – prekių palikimas vilkike – sudarė palankias sąlygas nusikaltimui”, – sakė pareigūnas.

Jis taip pat informavo, kad penktadienį mėginta apvogti muitinės sandėlį Panevėžyje. Sienoje buvo išpjauta skylė, tačiau nieko nepavogta. A.Šipavičius pranešė, kad sandėliui skirta papildoma apsauga. Po darbo laiko sandėlį saugo privati apsaugos tarnyba, įjungiama signalizacija.

Pasak pareigūno, šie faktai liudija, jog kontrabandininkams ima stigti lėšų.

Antikorupcijos posėdyje dalyvavęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Vainius Butinas teigė, kad Nemuno ruože, kur įdiegtos techninės sienos apsaugos priemones, kontrabandos sumažėjo 90 procentų.

“Kur nėra tų priemonių, sulaikymai vyksta beveik kasdien”, – tvirtino jis.

VSAT vadas pranešė, kad vykdoma rinktinės ir pamainų vadų rotacija, artimiausiu metu ketinama pradėti ir eilinių pareigūnų rotaciją.

Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis pranešė, kad tiriant vagystę iš pasienio posto sudaryta tyrimo grupė iš devynių pareigūnų, jai vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras.

“Tyrimas pradėtas ir dėl piktnaudžiavimo tarnyba, nes turime pagrindo manyti, kad tas nusikaltimas įvykdytas ne be pareigūnų kaltės”, – sakė jis.

“Kol kas tyrimo pirmieji etapai, pirmieji akordai, didžiulėmis sėkmėmis pasigirti kol kas negalime. Vyksta tyrimo planavimo, organizavimo darbai, tikimės tyrimas pavyks, ir šis nusikaltimas bus atskleistas”, – po posėdžio žurnalistams sakė generalinio prokuroro pavaduotojas.

Kol kas įtarimai nepateikti nė vienam pareigūnui.

Lapkričio 10-osios naktį iš Klaipėdos teritorinės muitinės terminalo teritorijos Pagėgių savivaldybėje, Šakininkų kaime, pavogtas vilkikas su sulaikytomis cigaretėmis ir šokolado glazūra.

Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai Panemunės kelio poste šį krovinį buvo sulaikę prieš porą savaičių. Vilkike buvo 20 340 kg šokoladinės glazūros ir 1000 dėžių cigarečių. Kontrabandinių rūkalų vertė – 2 mln. litų.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o vilkikas nuvairuotas į muitinės posto angarą Lietuvos pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi ir užrakintas. Jis stebimas vaizdo kameromis, apšviestoje teritorijoje visą parą budi keli pareigūnai.

Panaši vagystė įvykdyta prieš trejus metus Pagėgiuose. Baudžiamoji byla vieno asmens atžvilgiu perduota teismui, kitų asmenų atžvilgiu dar tiriama.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...