2010 Lapkričio 15

Muitinė

Dėl rūkalų dingimo iš muitinės bus atleisti pareigūnai

veidas.lt

Tarnybinio patikrinimo, atlikto po kontrabandinio krovinio dingimo iš Panemunės muitinės posto, išvadose siūloma atleisti du vietos pareigūnus, pirmadienį pranešė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

“Siūlo du pareigūnus atleisti dėl šio pažeidimo, įskaitant ir posto viršininką, ir du pareigūnus pažeminti pareigose”, – pirmadienį žurnalistams apie tarnybinį tyrimą kalbėjo I.Šimonytė.

Jos žiniomis, dėl dviejų pareigūnų jau priimti sprendimai, du dar turi pateikti pasiaiškinimus, kurie priklauso tokiu atveju.

“Tai yra tarnybinio tyrimo rezultatas. Be jokios abejonės, dar vyksta ikiteisminis tyrimas, ten taip pat kaltų asmenų kaltė kai bus nustatyta, vėlgi bus atitinkamai įvertinta jau pagal kitus įstatymus”, – aiškino ji.

Ministrė abejojo, ar dėl įvykio turėtų atsakyti ir aukštesni muitinės sistemos pareigūnai, bet tokios galimybės neatmetė.

“Vis dėlto nereikėtų blaškytis į kraštutinumus (…). Galbūt būtų galima tuomet kelti ir finansų ministrės atsakomybės klausimą?” – svarstė I.Šimonytė.

Ji pabrėžė, kad pirmiausia atsakomybė krinta ant tiesiogiai su įvykiu susijusių pareigūnų.

“Manęs buvo klausiama, ar nebus taip, kad bus apsiribota sargo atsakomybe. Tai manau, kad posto viršininkas tikrai nėra sargas, posto viršininkas pirmiausia yra atsakingas už tai, kas atsitiko. Be jokio abejonės, aš su tyrimo medžiaga susipažinsiu pati asmeniškai. Nežinau, kaip dėl departamento vadovybės, galbūt teritorinės muitinės vadovybės atsakomybės klausimą bus verta kelti”, – sakė finansų ministrė.

Anot jos, “yra konkretus įvykis, konkretūs pareigūnai turėjo užtikrinti konkretaus krovinio saugumą ir tiems pareigūnams vadovauja konkretūs vadovai”, todėl pirmiausia jų atsakomybė ir turi būti įvertinta.

Dienaraštis “Lietuvos rytas” praėjusią savaitę pranešė, kad trečiadienio pavakare netoli Šilutės geležinkelio stoties rastas iš muitinės angarų pavogtas vilkikas su šokolado ir kontrabandinių rūkalų kroviniu.

Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai Panemunės kelio poste jį buvo sulaikę prieš porą savaičių.

Vilkike buvo 20 340 kg šokoladinės glazūros ir 1000 dėžių cigarečių. Kontrabandinių rūkalų vertė – 2 mln. litų.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o vilkikas nuvairuotas į muitinės posto angarą Lietuvos pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi ir užrakintas.

Jis stebimas vaizdo kameromis, apšviestoje teritorijoje visą parą budi keli pareigūnai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...