2011 Vasario 27

Savivaldos rinkimai

Rinkimų dieną budės policininkai ir prokurorai

veidas.lt

Sekmadienį, renkant savivaldybių tarybas ir Seimo narį Marijampolėje, budės prokurorai ir policininkai.

Prokurorai budės nuo 8 iki 23 val. apylinkių prokuratūrose bei Generalinėje prokuratūroje. Jie priims ir nagrinės skundus, pareiškimus, pranešimus dėl asmenų rinkimų teisės ir rinkimų tvarkos pažeidimų, pranešė Generalinė prokuratūra.

“Tai daroma stengiantis kuo greičiau reaguoti ir užkirsti kelią bet kokiems rinkimų tvarkos ar įstatymų pažeidimams. Gavę pranešimus apie bet kokį įstatymų pažeidimą, prokurorai ne tik juos nagrinės, bet apie tai iš karto informuos ir vietos apygardų rinkimų komisijas”, – teigė generalinis prokuroras Darius Valys.

Policijos departamento teigimu, sekmadienį dirbs ir gausios policijos pajėgos.

Policijos departamento, Lietuvos kriminalinės policijos biuro bei specializuotų policijos įstaigų pareigūnai tikrins ir vertins, kaip teritorinės policijos įstaigos pasirengusios užtikrinti tvarką per rinkimus, rengs netikėtus pareigūnų darbo drausmės patikrinimus.

Policija šeštadienį gavo 14 pranešimų apie įvairius rinkimų tvarkos pažeidimus, penktadienį – 13 pranešimų, pradėjo du ikiteisminius tyrimus, ketvirtadienį – 31 pranešimą, pradėjo tris ikiteisminius tyrimus.

Sekmadienį Lietuva renka 60 savivaldybių tarybas ir Seimo narį Marijampolės vienmandatėje apygardoje.

Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų varžosi per 16 tūkst. kandidatų, renkama per 1,5 tūkst. tarybų narių.

Marijampolėje dėl laisvos parlamentaro vietos varžosi du daugiausiai per pirmąjį turą balsų surinkę kandidatai – socialdemokratas Albinas Mitrulevičius (24,9 proc.) ir konservatorius Valdas Pileckas (20,68 proc.).

Balsavimo apylinkės sekmadienį pradės dirbti 7 val., baigs 20 valandą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...