2011 Kovo 07

Politika

Prokurorai tirs viešuosius pirkimus

veidas.lt

Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl bandymų daryti įtaką Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) sprendimams. Tyrimas susijęs su Aplinkos ministerijai pavaldžios įstaigos organizuotu pirkimu.

Įvertinęs iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) gautą medžiagą, Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras įžvelgė piktnaudžiavimo ir kišimosi į valstybės tarnautojo veiklą požymių.

Anot Generalinės prokuratūros pranešimo, ikiteisminis tyrimas susijęs su STT pateikta operatyvine informacija apie galimus neteisėtus veiksmus, vykdant vienos Aplinkos ministerijai pavaldžios įstaigos organizuotą pirkimą.

Pernai gruodį dėl patiriamo spaudimo į STT kreipėsi Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas.

Konkursą dėl daugiabučių renovavimo programos viešinimo paslaugų pirkimo buvo paskelbusi Aplinkos ministerijai pavaldi Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra (BUPA).

Ūkio ministro Dainiaus Kreivio rašte teigiama, kad Aplinkos ministerijos tarnautojai ne kartą kontaktavo su Ž.Plytniku dėl šio konkurso. Viešųjų pirkimų tarnyba konkurso sąlygose įžvelgė daug pažeidimų. Iškart po to Ž.Plytnikas buvo iškviestas į Aplinkos ministeriją, kuriai vadovauja Tautos prisikėlimo partijos deleguotas Gediminas Kazlauskas.

D.Kreivio teigimu, praėjusių metų lapkritį Aplinkos ministerija inicijavo dar vieną susitikimą, kuris įvyko Vyriausybės rūmuose. “Susitikime VPT pasiūlyta ieškoti sprendimų, kad nebūtų stabdomas viešojo pirkimo konkursas”, – teigiama rašte.

Premjeras Andrius Kubilius penktadienį Aplinkos ministerijos atstovų elgesį pavadino ne spaudimu, o “kietomis darbinėmis diskusijomis”.

Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti STT pareigūnams.

Už piktnaudžiavimą ir kišimąsi į valstybės tarnautojo veiklą įstatymas atitinkamai numato griežčiausias iki ketverių ir iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmes.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...