2011 Balandžio 08

Verslas

Rekordinės investicijos į IT

veidas.lt

Šiemet iš valstybės ir Europos Sąjungos (ES) paramos lėšų numatomos rekordinės investicijos į informacijų technologijas (IT) – 22 proc. didesnės nei 2010 metais, rašo “Verslo žinios”.

IT įmonės sako, jog planuojama investicijų prieaugį lemia tik ES paramos lėšos, tad poveikis sektoriui priklausys nuo to, kada šie pinigai realiai pasieks rinką.

Asociacijos “Infobalt” inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis sako, jog planuojamas investicijų šuolis susijęs su tuo, kad 2007-2013 metų struktūrinės paramos projektai pradėjo įsibėgėti tik pernai, o šiemet jau pajudėjo visu tempu.

“IT įmonės, be abejo, tai pajus – šiemet jos jau dirbs visu pajėgumu. Kita vertus, ES paramos cikliškumas sukuria tam tikrą riziką, taigi įmonės turėtų investuoti ir į kitas veiklas, kurios nėra susijusios su ES paramos panaudojimu bei viešuoju sektoriumi, tam kad subalansuotų tą cikliškumą”, – teigė jis.

Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) duomenimis, šiemet valstybės investicijos į IT turėtų sudaryti 253,9 mln. litų, iš jų 178,1 mln. litų yra ES parama.

IVPK Planavimo ir stebėsenos skyriaus vedėjas Arminas Rakauskas sako, jog tai didžiausios valstybės investicijos į IT per pastaruosius keletą metų. Pavyzdžiui, 2010 metais valstybės investicijos į IT siekė 208 mln. litų, iš kurių 135 mln. litų sudarė ES lėšos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...