2011 Kovo 24

Finansai

Šiemet dividendai bus didesni

veidas.lt

dividendai24
Nuolat dividendus mokančios bendroves šiemet investuotojams turėtų pažerti kiek didesnį atlygį nei pernai.

Tikimasi, kad solidžiu dividendiniu pajamingumu išsiskirs pienininkų, bendrovių “Lietuvos dujų”, “Teo LT”, “Aprangosa” akcijos, ketvirtadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

“Finastos” analitikas Tadas Povilauskas prognozuoja, kad šių metų dividendų derlius, palyginti su praėjusiais metais, turėtų būti gausesnis. Tiesa, tų bendrovių, kurios kasmet dalį pelno atriekia dividendams, skaičius nepadidės. “Tos bendrovės, kurios periodiškai moka dividendus, šiemet turėtų truputį pakelti dividendų, tenkančių vienai akcijai, dydį. Mat mokančioms dividendus įmonėms praeiti metai buvo sėkmingesni nei 2009 metais,” – aiškina jis.

Tuo tarpu finansų patarėjo įmonės “AJD Capital” direktorius Aurimas Launikonis pažymi, kad atsigaunant ekonomikai bendrovės plės savo veiklos apimtį, joms prireiks papildomų apyvartinių lėšų, “todėl tikėtis itin didelių dividendų nevertėtų”.

Analitikai skaičiuoja, kad “Teo LT”, “Lietuvos dujų”, pieno sektoriaus įmonių dividendų iš 2010 metais uždirbto pelno pajamingumas bus vienas solidžiausių – apie 5-8 proc.

Analitikų požiūris į Vilkyškių pieninės galimybes mokėti dividendus išsiskyrė. Vienų nuomone, praeiti metai bendrovei buvo stipraus augimo laikas, tad balansas sustiprintas, skolų našta nėra slegianti ir įmonė jau gali išmokėti solidesnius dividendus nei pernai. Kiti analitikai laikosi pozicijos, kad įmonė turi nemažai skolų ir jas šiuo metu grąžina, tad dividendus mokėti bus sudėtinga.

Mažmeninės prekybos drabužių bendrovė “Apranga” pernai akcininkams dividendų neskyrė, tačiau šiemet, kaip patvirtino bendrovės vadovas Rimantas Perveneckas, mokės.

Analitikai skaičiuoja, kad “Aprangos” dividendai būtų labiau simboliniai, anot A. Launikonio, “jie galėtų siekti apie 0,03 euro už akciją ir tai yra apie 1,5 proc. dividendinis pajamingumas nuo dabartinės akcijos kainos rinkoje”.

Analitikai prognozuoja, kad šiemet solidaus, iki 8 proc., dividendinio pajamingumo gali tikėtis “Lietuvos dujų” akcininkai.

Lūkesčiai dėl valstybinės bendrovės “Klaipėdos nafta” mokamų dividendų prastėja. Rinkos dalyviai tikisi, kad įmonė tikriausiai aktyviai prisidės prie Klaipėdos gamtinių dujų terminalo statybos, todėl nemenka bendrovės lėšų dalis bus nukreipiama į šį projektą.

“Klaipėdos nafta” turi daug grynųjų pinigų ir jie gali būti skirti dividendams. Tačiau manome, kad nemažai lėšų bus palikta Klaipėdos gamtinių dujų terminalo statybai. Dėl to tikėtina, kad dividendai bus menkesni nei praėjusių metų”, – aiškina T. Povilauskas.

Finansų specialistai sutaria, jog šiemet bankų sektorius dividendų tikrai nemokės. Mat jau pernai Lietuvos komerciniai bankai gavo iš Lietuvos banko rekomendacijas ne mokėti dividendus, o, priešingai, stiprinti bankų kapitalą.

+370 5 2396414

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...