2011 Balandžio 12

Verslas

Statybos dugną turėtų pasiekti šiemet

veidas.lt

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statybos darbų apimtis 2010 metų pabaigoje toliau mažėjo, rašo “Verslo žinios”.

“Atskirais ketvirčiais, palyginti su 2009 metais, pernai jau buvo matyti augimas, bet metiniai duomenys to nerodo – vadinasi, nepasiekėme jokio statistinio dugno”, – teigė Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Adakras Šeštakauskas.

Anot jo, veikiausiai statybų sektorius dugną palies trečiąjį šių metų ketvirtį.

“Žiema buvo šalta, tęstinės ar naujos sutartys dėl inžinerinių komunikacijų, valomųjų įrenginių vykdomos nebuvo. Tad pirmą pusmetį labai gerų rezultatų nesitikėčiau. Nuo antros metų pusės jau po truputį lipsime į kalną”, – teigė A.Šeštakauskas.

Pašnekovų teigimu, labiausiai statybų sektorių šiemet, kaip ir pernai, maitins viešųjų pastatų renovacija – mokyklų, darželių, ligoninių, universitetų atnaujinimo darbai.

Dugną pirmąjį šių metų pusmetį statybos sektoriui prognozuoja SEB banko vyriausioji analitikė Vilija Tauraitė.

“Statybos sektorius dar neklestės, bus vis dar sunkūs, tačiau jau pozityvesni metai”, – sakė ji.

Paskutiniais 2010 metų ketvirčiais, palyginti su analogiškais 2009 metų laikotarpiais, statybos įmonės atliko daugiau darbų, tačiau šį augimą lėmė investicijos į kelių infrastruktūrą. Specialistai prognozuoja, kad ketvirtinį augimą statybos darbų apimtys fiksuos ir pirmaisiais šių metų ketvirčiais, tačiau pabrėžia, kad reikėtų nepamiršti fakto, jog šis kilimas vyksta po itin didelio nuosmukio. 2009 metais ši ūkio šaka krito 48 procentais.

“Reikia įvertinti tai, kad kai kyli iš didžiulės duobės, net ir santykinai nedidelis augimas duoda pakankamai gražų metinį augimo tempą. Reikia įvertinti žemos bazės efektą, nes statybų sektorius buvo tas, kuris labiausiai nukentėjo sunkmečiu”, – pažymėjo “Danske” banko vyresnioji analitike Baltijos šalims Violeta Klyvienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...