2011 Birželio 19

Reikia draugiškai, bet ryžtingai priminti mažumų teises

veidas.lt

Scanpix
Lietuviams reikia ramiai, draugiškai, bet kartu ryžtingai priminti, jog privaloma laikytis tautinių mažumų teisių, sako Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.

Šeštadienį kalbėdamas žurnalistams jis tikino, kad pati Lenkija laikosi aukščiausių standartų, o Lenkijoje gyvenančios mažumos niekuo negali skųstis.

“Manau, kad tai pasieks ir mūsų draugus Lietuvoje, jog norime kurti draugiškus ir savitarpio pasitikėjimo santykius, tačiau galbūt jiems reikia daugiau laiko tai suprasti”, – sakė  Lenkijos premjeras lenkų žiniasklaidai.

Šeštadienį Vilniuje ir Varšuvoje vėl vyko protestai dėl lenkų tautinės mažumos teisių Lietuvoje.

Lietuvos vadovai atmeta pastaruoju metu garsiai reiškiamus lenkų priekaištus ir pabrėžia, kad lenkai tokių gerų sąlygų švietimo srityje neturi nė vienoje kitoje užsienio valstybėje – pasaulyje už Lenkijos ribų yra 160 lenkiškų mokyklų ir 100  iš jų yra Lietuvoje.

Lietuvos pareigūnai taip pat atkreipia dėmesį, kad Lenkijoje blogėja lietuvių tautinės mažumos padėtis švietimo srityje – trūksta lietuviškų vadovėlių, finansavimo lietuviškoms mokykloms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...