2011 Gegužės 16

Dėl diskriminacijos lenkai kreipėsi į vengrus

veidas.lt

BFL

Nacionalistinės lenkų organizacijos Varšuvoje ir toliau rengia piketus dėl tariamos Lietuvos lenkų diskriminacijos – savaitgalį Memoriae Fidelis draugija ir Kresų (Paribio) organizacijų federacija protesto akcijas surengė prie Lietuvos ir Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujančios Vengrijos ambasadų, pranešė dienraštis “Nasz Dziennik”.

Su šauksmais “Broliai, padėkite” Vengrijos konsului Lenkijoje buvo įteiktas laiškas Vengrijos premjerui Viktorui Orbanui, kuriame Vengrijos Vyriausybės vadovas buvo kviečiamas pasidomėti lenkų padėtimi Lietuvoje.

“Mūsų protestų tikslas pasiekti, jog lenkai Lietuvoje būtų visateisiai piliečiai. Mes sieksime, kad Europa stotų ginti diskriminuojamų lenkų”, – dienraščiui “Nasz Dziennik” sakė vienas iš organizatorių Adamas Chajewskis.

Jis kalbėjo, kad Lietuvos lenkų teises turėtų ginti ir ESBO, kuriai pirmininkauja Lietuva, o jai vadovauja, anot protestuotojo, “ypatingai antilenkiškas šovinistas Lietuvos užsienio ministras Audronius Ažubalis”.

Prie Lietuvos ambasados protesto akcijos pagrindiniu akcentu tapo Lenkijos pirmininkavimo ES perėmimas birželio 30dieną, kuri įvyks Krasnogrūdoje, minint   Nobelio premijos laureato Czeslowo Miloszo (Česlovo Milošo) gimimo 100-ąsias metines. Pasak akcijų organizacijų, čia dar kartą bus pademonstruota dirbtina Lietuvos ir Lenkijos draugystė.

Protesto metu kritikos sulaukė Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis) už tai, kad į renginį pakvietė Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Lietuva kategoriškai atmeta priekaištus, kad šalyje yra pažeidžiamos lenkų teisės – pabrėžiama, kad švietimo srityje lenkų tautinė mažuma tokių gerų sąlygų neturi nė vienoje kitoje pasaulio šalyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...