2010 Birželio 14

Pedofilijos byla

Rastas žuvęs A. Ūsas

veidas.lt

Alytaus rajone rastas pedofilijos byloje minimo Andriaus Ūso lavonas, BNS patvirtino generalinio prokuroro atstovė spaudai Jurgita Barzdžiuvienė.

Ji pasakojo, kad kūnas aptiktas prieš 16 val. Butrimonių seniūnijoje, šalia apvirtusio keturračio motociklo tebeveikiančiu varikliu, šalia mėtėsi šalmas. A.Ūsas gulėjo kniūpsčias, veidu į vandens telkinį.

Tvenkinyje, anot Alytaus apskrities policijos, vandens lygis siekia aukščiau kelių.

Avarija įvyko neasfaltuotame lauko keliuke.

Anot J.Barzdžiuvienės, kol kas neaišku, ar A.Ūso mirtis buvo smurtinė.

A. Ūso žūtis - planuota ar tikrai netyčinė?

Apklausos rezultatai

Loading ... Loading ...

Pirminiais duomenimis, A.Ūsas nesuvaldė motociklo, nuvažiavo nuo kelio ir krito nuo 2-3 metrų aukščio šlaito. Neatmetama, kad A.Ūsas nuskendo.

Anot Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, apie 17.45 val. iš Alytaus greitosios medicininės pagalbos medikų gautas pranešimas, kad rastas į A.Ūsą panašaus vyro lavonas be išorinių kūno sužalojimų.

Pirminiais policijos duomenimis, rastas asmuo vilkėjo sportines kelnes, marškinius, švarką ir šalmą.

Nuo sodybos, kurioje jis viešėjo, iki įvykio vietos – maždaug 3 kilometrai.

A.Ūsas minimas vadinamoji Kauno pedofilijos byloje. Dviejų žmonių žmogžudystėmis kaltinamas kaunietis Drąsius Kedys jį kaltino tvirkinus jo mažametę dukrą.

Panevėžio apylinkės teismas gegužės pabaigoje pradėjo nagrinėti D.Kedžio dukrelės tvirkinimo bylą, kurioje įtarimai pareikšti vieninteliam verslininkui iš Kauno A.Ūsui. Jis taip pat buvo mergaitės krikštatėvis.

A.Ūsui buvo paskirta policijos apsauga, tačiau vėliau jis jos atsisakė ir samdė privačius apsauginius.

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas sako, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sekmadienį Alytaus rajone rasto pedofilijos byloje minimo Andriaus Ūso mirties fakto nustatymo.

R.Petrauskas pirmadienio rytą Lietuvos radijui sakė, kad kol kas negalima teigti, kad A.Ūso mirtis buvo smurtinė – pasak prokuroro, tai paaiškės atlikus tyrimus, tokius kaip išorinę, vidinę kūno apžiūrą ir kita.

“Ypatingo aiškumo tikrai nėra, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl mirties fakto nustatymo, o toliau viską parodys tyrimai, kurie bus atlikti artimiausiu metu. (…) Pirminė apžiūra kūno neparodė, kad yra išoriniai smurto požymiai. Atsakymus turėsime, kai bus lavono tyrimas. (…) Negalima teigti, kad buvo smurtinė, bet tyrimas parodys”, – kalbėjo R.Petrauskas.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis Lietuvos radijo eteryje pavadino A.Ūso žūtį “neeiliniu sutapimu”. Ministras sakė, kad Teismo medicinos institute šiuo metu vyksta kūno apžiūra, apklausiami liudytojai, draugai, pas kuriuos prieš mirtį buvo apsistojęs A.Ūsas: “Detalės po truputį aiškėja”.

R.Palaitis kėlė klausimą, kur įvykio metu buvo privati A.Ūso apsauga: “Mirusysis atsisakė policijos apsaugos. Klausimas toks – kur buvo ta privati apsauga, kurios paslaugomis jis lyg ir naudojosi. (…) Jei jis atsisakė – tai jo asmeninis reikalas. Sunkmečio sąlygomis ypač žiūrime, jeigu galime kur sutaupyti pinigų, reikia juos sutaupyti”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...