2010 Birželio 14

Pedofilijos byla

A. Ūso žūtį patvirtino liudininkai

veidas.lt

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas teigia, kad paskutines įtariamojo vadinamojoje pedofilijos byloje Andriaus Ūso gyvenimo akimirkas teisėsaugininkams jau pavyko nustatyti. Jo teigimu, yra liudininkų, mačiusių, kaip A.Ūsas įvažiavo į griovį.

“Manau, kad A.Ūso paskutines gyvenimo akimirkas mes jau nustatėme”, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė laikinasis generalinis prokuroras.

Anot jo, pirmadienį arba antradienį bus atlikta vyro lavono apžiūra.

“Puikiai žinome, kad ne kartą yra buvę, kada mieste kartais automobilis į kažką atsitrenkia po to, kai vairuotojui sustojo širdis”, – apie galimas mirties priežastis kalbėjo teisėsaugininkas.

Pasak pareigūno, A.Ūsas sekmadienį apie 12 val. atvyko į draugo sodybą Alytaus rajone. Apie 13 val. jis išvažiavo pasivažinėti birželio 4-ąją įsigytu keturračiu motociklu, su kuriuo esą jau buvo važinėjęs.

R.Petrausko teigimu, A.Ūsas važiavo neįprasta jam trasa. Apie 15.40 val. kaimo gyventojas išgirdo variklio garsą, pamatė motociklą griovyje su vandeniu. Vandenyje gulėjo A.Ūsas. Liudininkas iškvietė policijos pareigūnus.

Anot prokuroro, pareigūnai rado liudininkų, mačiusių, kaip A.Ūsas įvažiavo į griovį.

Jis teigė nežinąs, ar A.Ūsas buvo atsisakęs privačios apsaugos, tačiau, R.Petrausko teigimu, per įvykį šalia jo apsaugos darbuotojų nebuvo.

Anot pareigūno, dabar pedofilijos bylos baigtis priklausys nuo A.Ūso artimųjų.

“Jeigu A.Ūso artimieji norės, kad jis būtų reabilituotas, kad byla būtų išnagrinėta iki galo, jie tokią teisę turi, tai byla bus nagrinėjama (…) Aš manau, kad jeigu žmogiška prasme žiūrėti, artimiesiems galbūt šiuo metu ne tas galvoje”, – kalbėjo laikinasis generalinis prokuroras.

R.Petrauskas taip pat patvirtino, kad Drąsiaus Kedžio dukrai skirta apsauga, bet tai esą “susiję su ankstesniais klausimais”.

“Mes irgi norėjome, kad byla būtų išnagrinėta galų gale, kad būtų padėtas taškas dar gyvam A.Ūsui esant”, – tvirtino prokuroras.

A.Ūso palaikai rasti sekmadienį Alytaus rajone šalia keturračio motociklo.

“Keturratis motociklas nebuvo apvirtęs, jis buvo tik įvažiavęs į kūdrą (vandens lygis siekė kelius) ir šalia motociklo gulėjo lavonas veidu į vandenį”, – pirmadienį informavo Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

A.Ūsui vadinamojoje Kauno pedofilijos byloje buvo pateikti įtarimai dėl mažametės mergaitės tvirkinimo. Šiuos kaltinimus vyras kategoriškai neigė.

Kauno pedofilijos skandalas, kaip įtariama, nusinešė jau keturių žmonių gyvybes. Balandžio mėnesį buvo rasti kauniečio Drąsiaus Kedžio palaikai. Šis vyras įtariamas Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus ir savo dukters tetos Violetos Naruševičienės žmogžudystėmis. A.Ūsą, J.Furmanavičių ir dar vieną nenustatytą asmenį Aidą kaunietis D.Kedys kaltino jo mažametės dukters seksualiniu prievartavimu, o mergaitės motiną ir tetą – sąvadavimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ALGIS ALGIS rašo:

    Petrauskai, tavo visi pranešimai melagingi nuo A iki Z


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...