2010 Birželio 16

Pedofilijos byla

A.Ūsas prieš mirtį buvo gerokai išgėręs

veidas.lt

Kaunietis Andrius Ūsas prigėrė griovyje, kuriame vanduo nesiekia kelių. Tokią mįslingos žūties priežastį vakar gavę skrodimo išvadas paskelbė prokurorai. Bet jie nutylėjo, kad A.Ūsas buvo girtutėlis.

“Lietuvos rytas” praneša iš patikimų šaltinių sužinojęs, kad A.Ūso organizme buvo aptikta beveik 3 promilės alkoholio. Tai – sunkaus girtumo būsena.

Generalinės prokuratūros ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus vyriausiasis prokuroras Zenonas Burokas, paskelbęs, kad A.Ūsas prigėrė vandens telkinyje, sakė, jog dar nėra duomenų dėl galimų alkoholio ar vaistų pėdsakų.

Anot Z.Buroko, A.Ūsas nuo keturračio motociklo greičiausiai nebuvo nukritęs – tikėtina, kad vyras įlėkė į vandens telkinį, nulipo nuo motociklo ir suklupo: “Galėjo būti sveikatos problemų”.

Ant kūno nebuvo rasta smurto žymių.

Įtarimų, kad A.Ūsas keturračiu motociklu galėjo važinėtis girtas, pareigūnams kilo dar tada, kai jie apžiūrėjo velionio automobilį. Jame rastas gerokai nugertas stipraus alkoholio butelis.

Apklausę Kauno verslininkui Gintarui Fijadžeraldui Bašinskui priklausančioje sodyboje savaitgalį pramogavusius asmenis, tyrėjai sužinojo, kad šeštadienį A.Ūsas buvo gerokai įkaušęs.

Tikėtina, kad kankinamas pagirių jis sekmadienį prieš sėsdamas ant savo motociklo slapčia nuo draugų ir žmonos išgėrė alkoholio.

A.Ūsą gydę medikai leidiniui pasakojo, kas pacientas skųsdavosi širdies negalavimais, jam būdavo atliekami visi būtini tyrimai, bet jokių funkcinių širdies sutrikimų, kurie galėtų baigtis mirtimi, nebuvo rasta.

Medikai tvirtino, kad tokius pojūčius visuomet sukelia ilgalaikis stresas.

2009 metais nuo gegužės iki rugpjūčio A.Ūsui keliose ligoninėse dėl įvairių ligų buvo atliktos trys operacijos.

Vyriškis gėrė kraujospūdį mažinančius, raminamuosius vaistus, bet nevartojo jokių stiprių medikamentų nuo širdies negalavimų.

Ieškodami A.Ūso mirties priežasčių, artimieji vis spėlioja, kodėl jo kairė motociklininko pirštinė buvo rasta pusantro kilometro nuo žūties vietos.

Artimiesiems įtarimų kelia ir tai, kad šalia A.Ūso lavono rastas numestas šalmas.

“Andrius iš kiemo išvažiavo užsidėjęs ir prisisegęs šalmą. Mačiau, kad jis užtruko, kol šalmą tvirtai užsidėjo ant galvos”, – prisiminė ir našlė Guoda Ūsienė.

A.Ūso palaikai rasti sekmadienį Alytaus rajone šalia keturračio motociklo.

Keturratis motociklas nebuvo apvirtęs, tik įvažiavęs į kūdrą. Joje vandens lygis siekė kelius. Vyro kūnas gulėjo šalia motociklo veidu į vandenį.

A.Ūsui vadinamojoje Kauno pedofilijos byloje buvo pateikti įtarimai dėl mažametės mergaitės tvirkinimo. Šiuos kaltinimus vyras kategoriškai neigė.

Kauno pedofilijos skandalas, kaip įtariama, nusinešė jau keturių žmonių gyvybes. Balandžio mėnesį rasti kauniečio Drąsiaus Kedžio palaikai. Šis vyras įtariamas Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus ir savo dukters tetos Violetos Naruševičienės žmogžudystėmis. A.Ūsą, J.Furmanavičių ir dar vieną nenustatytą asmenį Aidą kaunietis D.Kedys kaltino jo mažametės dukters seksualiniu prievartavimu, o mergaitės motiną ir tetą – sąvadavimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...