2011 Vasario 26

Užsienis

Ragina JAV nebesivelti į karinius konfliktus

veidas.lt

Pentagono vadovas Robertas Gatesas (Robertas Geitsas) pareiškė, kad Jungtinėms Valstijoms ateityje reikėtų vengti veltis į naujus didelius karinius konfliktus, šeštadienį pranešė televizija CNN.

Kalbėdamas Vest Pointo karo akademijos kariūnams, R.Gatesas sakė, jog dideli karai, panašūs į konfliktą Afganistane, Amerikai yra nepriimtini ir kad jis primygtinai pataria jų atsisakyti.

“Mano nuomone, bet kuriam būsimam gynybos sekretoriui, kuris patartų prezidentui vėl siųsti didelę Amerikos sausumos armiją į Aziją, Artimuosius Rytus arba Afriką, derėtų “pasitikrinti galvą”, kaip yra delikačiai išsireiškęs generolas (Douglasas) MacArthuras (Daglasas Makarturas)”, – pabrėžė Pentagono vadovas.

R.Gatesas, kuris anksčiau nurodė ketinantis šiemet atsistatydinti, sakė kariūnams, kad neįmanoma nuspėti, koks bus kitas karas, tačiau pareiškė neabejojantis, kad jiems teks dalyvauti naujo pobūdžio konfliktuose.

“Kalbant apie galimybę prognozuoti mūsų kito karinio įsikišimo pobūdį ir vietą, rezultatas visada būdavo toks pats nuo Vietnamo karo – ar tai būtų Majagvesas (Puerto Rike), ar Grenada, Panama, Somalis, Balkanai, Haitis, Kuveitas ir Irakas bei kiti – likus metams iki bet kurios iš šių misijų neturėdavome nė menkiausio supratimo, kad mums teks į jas pasinerti”, – pridūrė jis.

Gynybos sekretorius taip pat sakė esantis įsitikinęs, jog į būsimuosius karinius konfliktus Jungtinės Valstijos vis rečiau siųs stambias mechanizuotas sausumos armijas.

“Kovojant dėl kiekvieno gynybos biudžetui skiriamo dolerio tarp skirtingų ginkluotųjų pajėgų šakų ir jų viduje, armijai derėtų pripažinti, kad labiausiai tikėtini didelių konfliktų scenarijai Jungtinėms Valstijoms yra jūrų ir oro pajėgų operacijos”, – aiškino R.Gatesas.

Jis pridūrė, kad Vest Pointo kursantų pasiruošimas vykdyti įvairiausias užduotis yra JAV kariuomenės sėkmės raktas.

“Armija nesugebės jūsų apmokyti ir išlavinti surasti visus teisingus atsakymus – kaip rastumėte vadovėlyje. Tačiau per savo karjerą turėtumėte kaupti patirtį ir kreipti dėmesį į pasiekimus, kurie padės jums bent užduoti teisingus klausimus”, – pabrėžė R.Gatesas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...