2011 Gegužės 15

Ragina Baltarusijos valdžią nutraukti politinį persekiojimą

veidas.lt

BFL

Lietuvos užsienio reikalų ministerija reiškia susirūpinimą besitęsiančiais porinkiminių protestų dalyvių teismų procesais Baltarusijoje.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija yra rimtai susirūpinusi besitęsiančiais 2010 m. gruodžio 19 d. įvykių Baltarusijoje dalyvių teismų procesais, tarp jų ir gegužės 14 d. Minsko teismo sprendimu, kuriuo nuteistas vienas iš Baltarusijos prezidento rinkimuose dalyvavusių kandidatų Andrejus Sanikovas, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Jam skirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė už tariamą porinkiminių protestų organizavimą.

A. Sanikovas prezidento rinkimuose dalyvavo kaip opozicijos kandidatas, primena ELTA. Oficialiais duomenimis, rinkimus, gavęs beveik 80 proc. balsų, laimėjo jau 17 metų šalį valdantis Aliaksandras Lukašenka. A. Sanikovas surinko 2,4 proc. balsų. Dėl dalyvavimo rinkimų vakarą vykusiame dideliame mitinge jis buvo suimtas.

Sulaikyta buvo ir A. Sanikovo žmona Irina Chalip, dirbanti Rusijos opoziciniame laikraštyje “Novaja Gazeta”, bei kiti opozicijos kandidatai. Iš viso Baltarusijos saugumo pajėgos tada sulaikė 600 demonstrantų.

Šiuo metu teisiami dar keturi buvę opozicijos kandidatai į prezidentus.

Susirinkimo laisvė yra pagrindinė demokratinė teisė, todėl toks asmenų įkalinimas prieštarauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) įsipareigojimams dėl pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių, sakoma Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Lietuva kaip ESBO pirmininkė ne kartą ragino Baltarusijos valdžią nedelsiant nutraukti politinį Baltarusijos opozicijos, žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės persekiojimą, pradėti dialogą su tarptautine bendruomene ir įgyvendinti prisiimtus ESBO įsipareigojimus.

Gruodžio 19 d. demonstracijų dalyvių teismus Baltarusijoje stebi ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro atstovai bei diplomatinė bendruomenė. Biuro paruošta teismų stebėjimo ataskaita bus teikiama ESBO valstybių narių svarstymui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. batonas batonas rašo:

    Jeigu veido portalas pries tai atrode atsiliekantis 5 metai atgal, dabar jis atrodo grizo atgal dar 10 metu…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...