2011 Gegužės 15

Nuteistas Baltarusijos opozicijos lyderis A. Sanikovas

veidas.lt

BFL

Dėl dalyvavimo protestuose po gruodį vykusių prezidento rinkimų Baltarusijos opozicijos lyderis Andrejus Sanikovas nuteistas penkerius metus kalėti. Teismas Minske pripažino jį kaltu kursčius neramumus, praneša agentūra AFP.

A. Sanikovas bausmę atliks pataisos darbų kolonijoje. Prokuratūra reikalavo skirti jam 7 metus kalėjimo. Dar trys kaltinamieji nuteisti kalėti po trejus metus, o ketvirtas – trejus su puse metų.

JAV valstybės departamentas pareiškė, kad tai yra politiškai motyvuotas nuosprendis.

A. Sanikovas prezidento rinkimuose dalyvavo kaip opozicijos kandidatas. Oficialiais duomenimis, rinkimus, gavęs beveik 80 proc. balsų, laimėjo jau 17 metų šalį valdantis Aleksandras Lukašenka. A. Sanikovas surinko 2,4 proc. balsų. Dėl dalyvavimo rinkimų vakarą vykusiame dideliame mitinge jis buvo suimtas.

Sulaikyta buvo ir A. Sanikovo žmona Irina Chalip, dirbanti Rusijos opoziciniame laikraštyje “Novaja Gazeta”, bei kiti opozicijos kandidatai. Iš viso Baltarusijos saugumo pajėgos tada sulaikė 600 demonstrantų.

Šiuo metu teisiami dar keturi buvę opozicijos kandidatai į prezidentus.

Tardamas baigiamąjį žodį, A. Sanikovas penktadienį visus jam metamus kaltinimus pavadino “absurdiškais” ir “pramanytais”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...