2011 Gegužės 15

ES pasmerkė nuosprendį A. Sanikovui

veidas.lt

BFL

Europos Sąjungos (ES) diplomatijos vadovė Catherine Ashton (Ketrin Ašton) ryžtingai smerkia politinio pobūdžio nuosprendį buvusiam kandidatui į prezidentus Andrejui Sanikovui, sakoma Briuselyje išplatintame ES išorės politikos tarnybos komunikate.

Ji taip pat pareiškė didelį susirūpinimą dėl griežtų nuosprendžių pastarosiomis dienomis kai kuriems Baltarusijos pilietinės visuomenės ir politinės opozicijos atstovams.

“Šie įvykiai aiškiai primena, jog smarkiai pablogėjo padėtis, susijusi su žmogaus teisėmis ir demokratiniais principais Baltarusijoje nuo tada, kai buvo pažeistos rinkimų normos prezidento rinkimuose 2010 metų gruodžio 19 dieną”, – pabrėžiama pareiškime.

C. Ashton pažymėjo demokratinės opozicijos, pilietinės visuomenės ir nepriklausomų žiniasklaidos priemonių atstovų persekiojimų, areštų ir teismo procesų politinę potekstę. ES išorės politikos vadovė taip pat rimtai susirūpino dėl pranešimų, kad su kaliniais žiauriai elgiamasi ir jiems taikomi kankinimai.

ES išorės politikos vadovė paragino Baltarusijos valdžią nutraukti griežtas priemones prieš politinę opoziciją ir pilietinę visuomenę, paleisti politinius kalinius ir nutraukti visų politiškai motyvuotų nuosprendžių, tarp jų verdiktų buvusiems kandidatams į prezidentus galiojimą.

C. Ashton patvirtino ES pasiryžimą išnagrinėti, kokios papildomos apribojimo priemonės gali būti taikomos Baltarusijos režimui visose bendradarbiavimo srityse.

Kaip jau pranešta, buvusį kandidatą į Baltarusijos prezidentus Andrejų Sanikovą gegužės 14 dieną Minsko Partizansko rajono teismas nuteisė penkerius metus kalėti sustiprinto režimo kolonijoje už masinių riaušių organizavimą 2010 metų gruodžio 19 dieną Minske. Politiko gynėjai pavadino nuosprendį nepagrįstu ir ketina jį apskųsti.

Gegužės 12 dieną Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje paragino Europos Vadovų Tarybą imtis priemonių prieš Baltarusijos valstybines įmones.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...