2011 Gegužės 15

JAV pasmerkė nuosprendį Lukašenkos varžovui

veidas.lt

"Veido" archyvas

JAV pasmerkė nuosprendį, šeštadienį paskelbtą buvusiam kandidatui į Baltarusijos prezidentus Andrejui Sanikovui ir jo bendražygiams.

JAV valstybės departamento atstovo pareiškime nurodoma, kad Vašingtonas laiko A. Sanikovą, taip pat kitus sulaikytus buvusius kandidatus į Baltarusijos prezidentus: Vladimirą Nekliajevą, Vitalijų Rymaševskį, Nikolajų Statkevičių ir Dmitrijų Usą – politiniais kaliniais.

JAV valstybės departamentas paragino Baltarusijos valdžią nedelsiant paleisti buvusius kandidatus į prezidentus ir jų bendražygius.

Be to, JAV dar kartą pareikalavo, kad Baltarusijos valdžia laikytųsi žmogaus teisių, ir pagrasino imtis naujų sankcijų prieš šalies lyderius.

A. Sanikovas buvo pripažintas kaltu dėl masinių riaušių organizavimo po prezidento rinkimų 2010 metų gruodžio 19 dieną ir nuteistas kalėti penkerius metus. A. Sanikovo šalininkai, nuteisti toje pačioje byloje, turės kalėti nuo trejų iki pusketvirtų metų. Visi nuteistieji atliks bausmę sustiprinto režimo kolonijoje.

Teisme A. Sanikovas savo kaltės nepripažino. Jis sakė, kad per masinę demonstraciją ėjo su žmonėmis prie Vyriausybės rūmų vesti derybų, o eitynių dalyviai nenaudojo jėgos prieš miliciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...