2010 Lapkričio 11

Mokesčiai

PVM lengvata reikalinga ne tik viešbučiams

veidas.lt

Valdančiajai koalicijai prakalbus apie siūlymą grįžti prie pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos taikymo viešbučiams, analitikai įspėja, kad tai būtų ydingas precedentas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė neabejoja, jog taip valdantieji atvers Pandoros skrynią ir lengvatų ims reikalauti visi tie, kurie jas turėjo iki 2009 m. sausio – tai ir daržovių augintojai, ir mėsos augintojai bei prekybininkai ir periodinių leidinių leidėjai.

Priminsime, kad dar šį pavasarį sakęs, esą bet kokie mažesni mokesčiai Lietuvai reikštų ir mažesnes pensijas pensininkams, dabar premjeras A.Kubilius savo nuomonę keičia ir leidžiasi į diskusijas dėl 9 proc. PVM tarifo nustatymo viešbučiams. Pasak jo, tai ne lengvata, o mažesni mokesčiai eksporto prekei.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Sofija Cironkienė pažymi, kad dėl PVM lengvatos kreipiasi tie sektoriai, kuriems iš tikro yra blogai. Tačiau bėda, kad ne į visų rūpesčius ir prašymus valdžia įsiklauso. “Šiandien 21 proc. PVM tarifas iškreipia vaisių ir daržovių augintojų konkurencinę padėtį ES rinkoje. Į Lietuvą plūsta pigesni lenkiški produktai ir realizuojami šešėlinėje rinkoje. Mūsų padėtis negeresnė už viešbučių. Džiugu, kad į viešbučių problemas valdžia įsiklauso, bet tikimės, kad ir su kitais sektoriais pradės diskutuoti”, – viliasi S.Cironkienė.

“Danske Bank” analitikės Violetos Klyvienės vertinimu, bet kokios lengvatos dabartinėmis šalies makroekonomikos aplinkybėmis dar vertintinos neigiamai. “Vienos kokios naujos lengvatos įvedimas sukels pykti arba grandininę reakciją. Baisu, kad vėl prie durų neišsirikiuotų lengvatų prašytojai ir nepradėtų reikalauti palengvinimų savajam sektoriui”, – sako ji.

Paskutiniais duomenimis, lengvatinis PVM mokesčio tarifas 2011 metais bus toliau taikomas gyvenamųjų patalpų šilumai ir karštam vandeniui (9 proc.), knygoms ir neperiodiniams leidiniams (9 proc.) bei kompensuojamiesiems vaistams (5 proc.) ir tikriausiai viešbučių paslaugoms (9 proc.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...