2011 Balandžio 20

Užsienis

Putinas užstojo internetą

veidas.lt

INTERNET_blokavima15

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas trečiadienį nepritarė apribojimams internete, atsiliepdamas nuogąstaujantiems vartotojams, kuriems sukėlė nerimą Federalinės saugumo tarnybos samprotavimai apie nekontroliuojamos prieigos prie pasaulinio žiniatinklio grėsmes.

“Kai dėl mano asmeninės nuomonės, tai aš nemanau, kad galima ką nors apriboti”, – atsakė V.Putinas į vieną klausimų Valstybės Dūmoje, kai perskaitė metinį pranešimą.

Ministrui pirmininkui buvo užduotas Rusijos liberalų demokratų partijos frakcijos klausimas apie specialiųjų tarnybų pareiškimus, kad gali būti užblokuoti kai kurie interneto puslapiai.

Deputatas, RLDP narys Igoris Lebedevas, užduodamas klausimą, pažymėjo, jog neseni įvykiai ir Rusijoje, ir už šalies ribų dar kartą patvirtino, kad internetas vaidina didelį vaidmenį: mobilizuoja žmones, žmonės jame gali laisvai bendrauti, nebijodami pareikšti savo minčių.

“Artėjanti Valstybės Dūmos rinkimų kampanija ir Rusijos prezidento rinkimai gali “priveržti veržles” šiuo klausimu”, – sakė jis, pridurdamas, kad frakcija nenori sugrįžimo į 1937 metus.

“Kažkaip neatsimenu, kad 1937 metais internetas buvo. Žinote, kaip juokaujant klausiama ir atsakoma: “Kuo CK skiriasi nuo ČK?” – “CK – ciksi, o ČK – čekši”.

“Mes nieko “čeksėti” neketiname”, – pažymėjo V.Putinas.

Jis pabrėžė, kad internetas – tai svarbių liaudies ūkio, socialinių problemų sprendimo įrankis, galimybė bendrauti, išreikšti save, priemonė geriau aprūpinti visuomenę informacija.

“Tiesa, pagrindiniai ištekliai – ne mūsų rankose, o už kalvų, tiksliau, už vandenyno. Būtent tai kelia susirūpinimą kai kurioms specialiosioms tarnyboms, turiu omenyje galimybę naudoti išteklius interesais, kurie prieštarauja visuomenės ir valstybės interesams. Bet tai jų rūpestis”, – sakė ministras pirmininkas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...