2010 Gegužės 19

Diplomatija

Tikimasi, kad V. Putinas atvyks į Lietuvą birželį

veidas.lt

Aukšto rango Lietuvos diplomatas sako tikįs, kad Rusijos premjeras Vladimiras Putinas birželio pradžioje atvyks į Vilniuje rengiamą Baltijos jūros valstybių viršūnių susitikimą.

“Manau, artimiausiu metu turėtume sužinoti Rusijos situaciją. Atvirai kalbant, yra daug simptomų, kad vis dėlto, matyt, V.Putinas bus čia. Gaila, bet ir lenkai kol kas neatsakė, kas dalyvaus”, – trečiadienį Seimo užsienio reikalų komiteto posėdyje sakė Lietuvos pirmininkavimo Baltijos jūros valstybių tarybai (BJVT) sekretoriato vadovas ambasadorius Neris Germanas.

Pasak diplomato, BJVT šalių vyriausybių vadovų susitikimas birželio 1-2 dienomis turėtų tapti didžiausiu tarptautiniu renginiu Lietuvoje per pastaruosius kelis metus. Vis dėlto iki šiol galutinai nėra aišku, kad atstovaus Rusijai, Lenkijai ir Islandijai.

“Toks jausmas, kad kol kas kai kurios šalys žiūri viena į kitą ir laukia, kas čia atvažiuos”, – kalbėjo N.Germanas.

Apie dalyvavimą renginyje patvirtino Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žoze Manuelis Baroso). Susitikime taip pat dalyvaus Baltijos šalių, Suomijos ir Norvegijos premjerai, Danijos ir Švedijos vicepremjerės.

Pasak N.Germano, nors 2008 metais buvo pasirinkta BJVT labiau kreipti konkrečių projektų įgyvendinimo keliu, Lietuva toliau nori akcentuoti “politinę dimensiją”.

“Kadangi BJVT yra 11 narių, iš kurių 8 yra Europos Sąjungos narės, tai sudaro galimybę politinei diskusijai, kas ir vyksta baigiantis pirmininkavimui kas antrus metus užsienio reikalų ministrų lygyje, o mums teko garbė baigti pirmininkavimą Baltijos regiono valstybių vyriausybių vadovų susitikimu”, – sakė diplomatas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...