2011 Vasario 23

Politika

Prieš D.Kreivį iškilo dilema

veidas.lt

Valdančiojoje koalicijoje dirbantis Liberalų sąjūdis ragina ūkio ministrą Dainių Kreivį trauktis kuo greičiau – kitu atveju baiminamasi “valstybės tarpinstitucinių santykių krizės”.

Kitų koalicijos partnerių – Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) – atstovas Algis Čaplikas BNS sakė, kad D.Kreivio problemą turėtų išspręsti patys konservatoriai.

Liberalų sąjūdžio vadovo Eligijus Masiulis teigia, kad tik po Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo bus aiškus “pilnas vaizdas”, tačiau jis esą situacijos jau nekeis.

“Aš tikrai nesiūlau laukti VTEK sprendimo. Šiandien, kada yra išsakytas tiesioginis prezidentės raginimas atsistatydinti, mano galva, VTEK sprendimas niekaip nebegali daryti įtakos situacijai”, – žurnalistams trečiadienį po Vyriausybės posėdžio dėstė E.Masiulis.

Jis taip pat pažymėjo, kad D.Kreivys – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) deleguotas ministras ir “nei liberalai, nei liberalcentristai negali atšaukti D.Kreivio iš Vyriausybės”.

“Dainių Kreivį, kaip ūkio ministrą, yra delegavusi konservatorių partija ir mes manome, kad pirmiausia tai yra pačių konservatorių atsakomybės klausimas ir jų apsisprendimo klausimas. Tik manome, kad tas apsisprendimas turėtų įvykti kiek įmanoma greičiau, nes tokia situacija, kokia yra šiandien susidariusi, iš tikrųjų gali turėti įtakos prastėjantiems Vyriausybės ir prezidentės tarpusavio santykiams”, – sakė E.Masiulis.

“Šiuo atveju linkime kolegoms konservatoriams apsispręsti, priimti sprendimus ir tikrai norime, kad šita situacija neperaugtų į valstybės tarpinstitucinių santykių krizę”, – dėstė Liberalų sąjūdžio vadovas.

Kitų koalicijos partnerių – Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) – atstovas Algis Čaplikas BNS sakė, kad D.Kreivio problemą turėtų išspręsti patys konservatoriai.

“Tai konservatorių problema, jie patys turi ją ir spręsti. Ministras pirmininkas, Seimo pirmininkė ir ministras juk yra vienos partijos nariai”, – teigė jis.

Prezidentė praėjusį antradienį pareiškė nepasitikinti D.Kreiviu. Ji tokią poziciją išsakė viešojoje erdvėje iškilus abejonėms, jog D.Kreivys supainiojo viešuosius ir privačius interesus skirstydamas Europos Sąjungos (ES) paramą.

Pirmadienį šalies vadovės atstovas Linas Balsys tvirtino, kad, prezidentės nuomone, ūkio ministras yra politiškai susikompromitavęs ir trukdo dirbti Vyriausybei.

TS-LKD narė Seimo pirmininkė Irena Degutienė trečiadienį paragino ministrą įsiklausyti į šalies vadovės nuomonę, tačiau konservatorių pirmininkas premjeras Andrius Kubilius nuosekliai gina D.Kreivį ir teigia juo pasitikintis.

A.Kubilius antradienį sakė, kad D.Kreivio ateities su politikais ir prezidente bus tariamasi kitą savaitę, po savaitgalį vyksiančių savivaldos rinkimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...