2011 Sausio 14

Turtai

D.Kreivio turtas per kelerius metus nuo 5,4 mln. litų išaugo iki 170 mln. litų

veidas.lt

Dar prieš keletą metų ūkio ministras Dainius Kreivys tegalėjo pasigirti maždaug 5,4 mln. litų turtu. 2007 metais, dalyvaudamas savivaldybių tarybų rinkimuose, jis nurodė turintis privalomo registruoti 449 tūkst. litų vertės turto, dar 135 tūkst. litų sudarė politiko piniginės lėšos, penktadienį rašo dienraščiai “Kauno diena” ir “Vilniaus diena”.

Didžiąją dalį D.Kreivio turto – daugiau kaip 4,81 mln. litų – tuo metu sudarė vertybiniai popieriai.

Tačiau po poros metų ministro kėdėje paskelbta, kad D.Kreivio turtai išaugo dešimtimis kartų, iki 170 mln. litų. Pats politikas tokių pranešimų neneigia, bet ir nesiima paaiškinti, ar duomenys apie staigų jo praturtėjimą yra teisingi.

2009 -aisiais, jau dirbdamas ūkio ministru, D.Kreivys Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) deklaravo išpardavęs nemažai savo valdytų įmonių akcijų. Didžiausio sandorio vertė tesiekė 25 tūkst. litų – už tokią sumą D.Kreivys neįvardytam fiziniam asmeniui pardavė baldų gamyba nuo 1997 metų besivertusios bendrovės “Baldenis”, kuris vėliau bankrutavo, akcijas.

Kiti D.Kreivio sandoriai dar menkesni – jų vertė esą siekė iki 5 tūkst. litų. Už tokias sumas ministras atsikratė bendrovių “Saldo partneriai”, “BFH” ir “Stamija” akcijų. Pirkėjai – vėl neįvardyti fiziniai asmenys.

“Prievolė teikti uždarųjų bendrovių akcininkų sąrašus atsirado tik 2010 metų pradžioje, o “BFH” ir “Baldenis” bankrutavo iki nustatyto akcininkų sąrašų pateikimo termino”, – paaiškino Registrų centro atstovas spaudai Aidas Petrošius.

Tuoj po “BFH” bankroto ir “Baldenio” gyvenimui artėjant į pabaigą, baldų rinkoje sušvito nauja žvaigždė – bendrovė “Balt Furn”. Šiai įmonei vadovauja D.Kreivio pusbrolis Arūnas Kreivys.

“Balt Furn” naudojasi interneto svetaine balticfurniture.lt. Šis adresas iki bankroto priklausė “BFH”. “Balt Furn” net nepasivargino perdaryti “BFH” logotipo.

Žlugęs “Baldenis” paliko beveik 5,89 mln. litų skolų, iš jų 358 tūkst. litų – skola Valstybinei mokesčių inspekcijai, o “BFH” mokestinės nepriemokos nepaliko, o naujai gimęs baldų verslas su “Balt Furn” vėliava mokesčius moka tvarkingai.

Inspekcija tvirtina kol kas nematanti vadinamojo fenikso sindromo požymių ministro šeimos versle.

Dar vienas D.Kreivio sandoris -bendrovės “Stamija” akcijų pardavimas. Nenurodytą kiekį įmonės akcijų ministras 2009 metais sausį už vos 4 tūkst. litų perleido neįvardytam fiziniam asmeniui, kaip ir “Baldenio” bei “BFH” atvejais. Tiesa, “Stamija” nebankrutavo. Priešingai – ji tapo labai stambia žuvimi Lietuvos verslo vandenyne.

Kaip tik ši bendrovė tapo pagrindine (apie 40 proc.) tinklo “Moki-veži”, valdančios 25 prekybos centrus ir parduotuves visoje šalyje ir esą sukrovusio turtus D.Kreivio šeimai, akcininke. Ministras neatskleidžia, kam pardavė “Stamijos” akcijas. To nežino ir valstybė – Registrų centro atstovo A.Petrošiaus teigimu, “Stamija” savo akcininkų sąrašo nepateikė, nors privalėjo tai padaryti.

Akcininkus slepia ir “Saldo partneriai” – dar viena įmonė, kurios akcijas nežinia kam pardavė D.Kreivys.

Ministras pernai VTEK nepateikė interesų deklaracijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. tikrai tikrai rašo:

    geriau pasirašykite VBS o ne BNs


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...